Szpital na Wrzesinie częściowo zamknięty

Region

Oddział Chorób Wewnętrznych pruszkowskiego szpitala na Wrzesinie zostanie zamknięty na trzy tygodnie sierpnia. Powodem jest remont przeprowadzany ze względów epidemiologicznych. Pacjenci nie są jednak zagrożeni.

– Procedura trwa już od kilku miesięcy, pacjenci nie są więc zagrożeni. Od pewnego momentu osoby nie są do nas kierowane. Z kolei pobyt tych, którzy wciąż jeszcze leżą na oddziale, zakończy się przed remontem – powiedział nam Krzysztof Sankiewicz, wicedyrektor szpitala ds. lecznictwa.

Placówka jest również przygotowana na wypadek, gdyby któryś z chorych musiał być hospitalizowany dłużej. Wówczas zostałby przekazany jednemu z pobliskich szpitali.

Oddział Chorób Wewnętrznych będzie zamknięty od 10 do 31 sierpnia. To, jak mówi Sankiewicz, krótki okres. Wiele szpitali na podobne prace potrzebuje miesiąca lub dwóch.

Remont jest konieczny ze względu na kwestie epidemiologiczne. To cykliczny proces. – Pacjenci muszą mieć odpowiednie warunki. Stąd konieczna jest wymiana podłóg i malowanie ścian – wyjaśnił wicedyrektor szpitala.

O czasowym zamknięciu szpitala zostały poinformowane władze powiatowe, wojewoda mazowiecki, Narodowy Fundusz Zdrowia i wszystkie jednostki ochrony zdrowia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.