Szpital Zachodni świętował 15-lecie działalności

Grodzisk Maz.

Grodziska lecznica działa już od 15 lat. Wspaniałym uhonorowaniem tego jubileuszu było zajęcie przez szpital wysokich miejsc w „Rankingu Szpitali 2018” stworzonego przez „Rzeczpospolitą”.

Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim we wspomnianym rankingu zdobył kilka wyróżnień. Grodziską lecznicę uznano za Najlepszy Szpital w Województwie Mazowieckim. Dodatkowo szpital zajął I miejsce w kategorii Sieć Szpitali ora IV miejsce w kategorii Szpitale Zabiegowe, Wielospecjalistyczne, Onkologiczne w skali kraju!

Z okazji jubileuszu działalności szpitala w Grodzisku odbyła się uroczysta gala, podczas której wyróżnieni zostali zasłużeni pracownicy szpitala. Szczególne podziękowania od starosty powiatu Marka Wieżbickiego oraz burmistrza Grodziska Grzegorza Bendykcińskiego otrzymała Krystyna Płukis, Dyrektor Szpitala oraz prof. Jacek Pawlak, zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa, którzy znacząco przyczynili się do osiągnięcia przez placówkę obecnej, renomowanej pozycji.

Choć grodziska lecznica świętowała 1 lat działalności to warto podkreślić, że jej historia jest znacznie dłuższa. – Już w 1981 r. powstał Społeczny Komitet Budowy Szpitala, a w maju 1989 r. wmurowano kamień węgielny pod fundamenty. Prace budowlane zostały jednak wstrzymane i dopiero w 1996 r., po zmianie projektu, nastąpiło ich wznowienie. Pierwsze obiekty szpitalne uruchomiono w 2002 r., pacjenci pojawili się w kwietniu 2003 r. Od tamtego czasu Szpital Zachodni wciąż się rozwija i poszerza swoją ofertę – zaznaczają przedstawiciele szpitala.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Szpital Zachodni świętował 15-lecie działalności”

  1. S. pisze:

    Wszystko pięknie, tylko szkoda że w szpitalu pacjenci zarażani są zabójczą bakterią New Delhi. Dlaczego na stronie szpitala nie ma informacji że istnieje ryzyko zarażenia się tą bakterią???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły