Szpital na Wrzesinie bez dyrektora?

Pruszków

Na ubiegłotygodniowej sesji rady powiatu pruszkowskiego dyskutowano o sprawozdaniu finansowym placówki. W jej trakcie swój podpis pod dokumentem wycofał biegły rewident. Okazało się również, że dzień przed sesją rezygnację z pełnionej funkcji złożył dyrektor Tomasz Sławatyniec.

Sytuacja w Szpitalu Powiatowym na Wrzesinie znów wywołuje niepokój. Po raz drugi w ciągu ostatnich tygodni trudną sytuacją lecznicy zajęli się radni powiatu pruszkowskiego. Przypomnijmy, kilka tygodni temu powodem było widmo zamknięcia oddziału chorób wewnętrznych. Tym razem powodem długiej i gorącej dyskusji było sprawozdanie finansowe placówki za 2018 r.

O stanie kasy szpitala informował radnych dyrektor Tomasz Sławatyniec i biegły rewident, którego zadaniem było zbadanie prawidłowości sprawozdania. Na początku sesji była to opinia pozytywna. Biegły rewident wyjaśniał jakie zadłużenie ma szpital, z czego ono wynika, ile powiat musi dołożyć do utrzymania placówki, aby uniknąć jej zamknięcia. W trakcie okazało się jednak, że różnica między kwotami ujętymi w sprawozdaniu finansowym a wynikami kontroli magazynu szpitala wynosić może nawet pół miliona złotych. W tej sytuacji biegły rewident nakazał korektę sprawozdania.

Z informacji jakie biegły przedstawił na początkowym etapie dyskusji wynika, że powiat musi w ciągu najbliższych kilku miesięcy dofinansować placówkę kwotą około 1,5 mln zł. Całkowite oddłużenie szpitala na Wrzesinie kosztować może ok. 16 mln zł.

Zgodnie z przepisami sprawozdanie finansowe szpitala musi być zatwierdzone przez organ prowadzący najpóźniej do 30 czerwca. To oznacza, że jeszcze w tym tygodniu radni powiatu spotkają się na nadzwyczajnej sesji w tej sprawie.

Informację o złożeniu rezygnacji przez dyrektora Tomasza Sławatyńca w trakcie sesji ujawnił radny Przemysław Siciński, kierując do starosty Krzysztofa Rymuzy pytanie o podjęte w tej sytuacji kroki. Deklarację o odejściu z pracy dyrektor szpitala złożył dzień przed sesją, podczas posiedzenia komisji zdrowia. Z lakonicznej wypowiedzi starosty wynika, że zarząd powiatu rozpoczął procedurę rozpisania konkursu na nowego dyrektora lecznicy.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 35

35 odpowiedzi na “Szpital na Wrzesinie bez dyrektora?”

 1. chór staruszków z miasta Pruszków pisze:

  Służba zdrowia dla Młodych,Zdrowych,Bogatych resztę proszę do dr.Mengele

 2. WSC pisze:

  Pani Dyrekor Sochaczewskiego Szpitala Anita Hofmeister byłaby super kandydatem !

 3. misiek pisze:

  wszystko to ustawki i kolesiostwo, jeden drugiego ciągnie, a o kompetencjach się nie dyskutuję,
  laurki sobie wystawiają sami ,jeden drugiemu , a umiejętności wątpliwe oj wątpliwe

 4. Gość pisze:

  oddzial wewnetrzy zamkniety i juz wszystkie portale na mazowszu o tym pisza. a jak „po ciuchu” zamyka sie oddzialy w Szpitalu Psychiatrycznym w Tworkach, przenosi pacjentow i leczy w tragicznych warunkach to juz nikt nie mowi? 25 pacjentow na 1
  (!) pielegniarke w upale ponad 30 stopni na oddziale… nie mowiac juz o tym ze zadne procedury przy takiej ilosci pacenotw nie sa zachowane. dyrekcja nic sobie z tego nie robi a i nikt tez o problemie nie pisze bo po co…

  • Anonim pisze:

   Smutna prawda. Niestety jedna pielęgniarka na cały oddział to norma w Pruszkowskich szpitalach (i nie tylko) więc jak ma być dobrze? A czemu tylko jedna? Bo pracownik kosztuje – szpital jedzie na starej kadrze a młodzi nie przyjdą pracować za proponowane stawki. Kto ma kogoś w służbie zdrowia ten doskonale wie jaka jest prawda. Kasa musi się zgadzać… na wyższych stołkach.

 5. Pruszkowianko-Kanianka pisze:

  Tak mamy jak wybieramy. Zauważyłam że mieszkańcy naszych gmin nie przywiązują wagi do wyborów samorządowych. Teraz macie swoje PO i takie są efekty… Jeszcze tylko patrzeć jak jakąś inną placówkę wykończą. Z tego zasłynęli na szczeblu centralnym i to samo realizują lokalnie . A wy czego się spodziewaliście po POpaprańcach ???

  • Gość pisze:

   Za Po wynik finansowy szpitala był na plusie lub lekkim minusie natomiast za PiS i MWS jest na gigantycznym minusie.

   • Pruszkowianko-Kanianka pisze:

    nie prawda, proszę nie wprowadzać tu fałszywych informacji.
    Przeczytaj uważnie poniżej .
    To PO wyniszcza – j/n.

  • kp pisze:

   ostatnie 4 lata to był pod patronatem PiS. Czy starostą nie był Gołoś i większość radnych to z jakiego ugrupowania.czy nie z PiS.Szczególnie „aktywne” dwie radne.

 6. Pracownik biurowy pisze:

  Czy ktoś może wreszcie zamknąć ten beznadziejny szpital?????

 7. Zez pisze:

  Szpital to nie ładny budynek a ludzie w nim pracujący a jak pracownicy dostają pomyje i zatrudnia się ruskich za miskę zupy to i jakość usług kiepska. PiS owski wojewoda dał kasę na remont a dla pracowników to już nic nie skapło. Dalej popierajcie prezesa kaczora i pamiętajcie „ciemny lud to kupi” W tvpis cały czas słychać że jest tak dobrze to pytam dlaczego jest tak żel. Wszystko drożeje Ale bankster premier dalej wciska kit ciemnemu ludowi a ciemniaki łykają. Już jest ponad BILON długu i dalej rośnie no ale prezes dalej rozdaje kasę ….

 8. Grabarz pisze:

  Nareszcie powstaną SOR i oddział pediatryczny, a o 4 rano od wiaduktu ustawi się kolejka chętnych do pracy lekarzy i ratowników medycznych. Nowym dyrektorem zostanie wybitny profesor medycyny, doctor honoris causa uniwersytetów z Ivy League regularnie publikujący w the Nature oraz Harvard Medicine Magazine. Nie mogę się doczekać!

 9. low pisze:

  e tam, podatnik zapłaci, po się nie przejmuje, zapewne ten dyrektor , jako geniusz zarządzania publiczną jednostką, wkrótce pojawi się jako szef innego szpitala, który podzieli los Wrzesinka

 10. Boo pisze:

  I co na to Prezydent P. Makuch, który sypie piach i wiesza hamaki na Glinkach? Może lepiej postarać się o dofinansowanie szpitala?

  • frusfan pisze:

   Przecież to jest szpital powiatowy. To starosta powinien się tym zająć a nie p. Makuch. Nie żebym jakoś bardzo cenił obecnego prezydenta miasta ale nie można na niego zrzucać wszystkiego co złe.

   • roma pisze:

    przecież Makuch nowe logo Pruszkowa zrobił, chłop r0bi co może, a przecież starostwo z prezydentem ściśle współpracuje, to nie ma się co dziwić,że tak jest

 11. Hopsik pisze:

  Bardzo dobrze, to nie był dobry dyrektor. Poza tym to bardzo niesympatyczny człowiek.

 12. pruszkowianka pisze:

  W Powiecie rządzi PO , rada Powiatu to PO-KO, Nie dziwni mnie więc że szpital się zadłużył.
  Tylko dlaczego nie poniesie za to odpowiedzialności dyrektor Sławatyniec ?!
  Czy wy też macie taką NIEODPOWIEDZIALNĄ pracę ?
  Różnica polega na tym, że Pan Sławatyniec nie przejmuje się zapewne w ogóle i już zapewne leży sobie na kocyku na Seszelach…

  • Mieszkaniec pisze:

   W Powiecie rządzi Rymuza. W poprzedniej koalicji z PiS zajmował się sprawami szpitala i mamy efekty jego rządów.

  • Leon pisze:

   Zapewne przez te klika miesięcy rządów PO-KO doszło do tego zadłużenia :/ A Pana dyrektora (byłego) Sławatyńca, zatrudniły poprzednie władze, dla przypomnienia PiS.

   • miś pisze:

    To była koalicja PIS z MWS. Jesteś w wielkim błędzie PIS miał starostę a szpitalem rządził niejaki obecny starosta. I dyr to dobry jego znajomy.

    • Leon pisze:

     „Starosta jest kierownikiem starostwa powiatowego oraz zwierzchnikiem służbowym pracowników starostwa i kierowników jednostek organizacyjnych powiatu oraz zwierzchnikiem ….”, art.35 ustawy o samorządzie powiatowym. Czyli to ówczesny starosta zatrudniał byłego już dyrektora.

    • Maro69 pisze:

     Jesteś niekompetentny i na dodatek używasz fałszywych argumentów. Dla Twojej informacji obecny Starosta Pan Rymuza rządził szpitalem, ale kolejowym na Żbikowie. Taka mała dygresja. Zanim się coś z siebie wypluje lepiej się upewnić czy mówi się prawdę.

     • Gość pisze:

      Jako wicestarosta, którym był w koalicji z PiS był odpowiedzialny za nadzór i kontrolę finansowa w szpitalu na Wrzesinie. Teraz odpowiedzialnośc przerzucil na członka zarządu, który nadzoruje szpital od pół roku. Rymuza powinien odpowiedzieć za brak odpowiedniego nadzoru nad szpitalem za 4 lata gdy jako wicestarosta współpracowal z pis

     • badura pisze:

      NIKT I NIGDY NIE POWIE WAM CAŁEJ PRAWDY. Wiem co piszę, napisałbym więcej ale wy i tak wierzycie w to co oni wam powiedzą. Jestem w tym temacie wiele lat i jeszcze byście się zdziwili jak was w BALONA robią. Pamiętajcie nie wszystko złoto co się świeci. A dla leon zapisy sobie życie sobie abyś choć znał 10% prawdy o tym jak jest naprawdę to byś był trochę szczęśliwszy a tak żyjesz w wirtualnej rzeczywistości. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia i więcej PRAWDZIWYCH (choć bardzo trudno dostępnych informacji )

   • Mieszkaniec pisze:

    Poprzedni dyrektorem był Bragoszewski i za jego rządów szpital miał małe długi a czasami nawet mały plus. PiS zmienił dyrektora na p. Slawatynca i zaczęło się zadłużenie szpitala do obecnych (podobno) 16 milionów

    • mieszkaniec pisze:

     Każdy przecież to zauważył, trzeba było wywalić poprzedników by rządził ktoś z nadania jedynej słusznej partii, która za cel stawia sobie niszczenie wszystkiego, co zrobili inni… Panie Brągoszewski i spółka, wracamy!!!!!

  • Janinka pisze:

   Pan Sławatyniec nigdy się nie przejmował. A co do władzy to cóż, poprzednio był PIS i też nic z tym nie zrobił

 13. badura pisze:

  Nareszcie. Niech jeszcze poda się do dymisji ten z którego polecenia był ów dyrektor, któremu po odwołaniu ze stanowiska na Drzymały ratował ”tyłek” i prędziutko stworzył nowe stanowisko w szpitalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły