Szpital Kolejowy w rękach Stocera

Pruszków

Sprawa pruszkowskiego Szpitala Kolejowego znalazła szczęśliwy finał. Placówka połączyła się ze Spółką Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „STOCER” Sp z o.o. z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie.

Jeszcze trzy miesiące temu los Szpitala Kolejowego im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie Sp. z o.o. stał po znakiem zapytania. Wszystko przez ustawę o tzw. „sieci szpitali”. Aby otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, placówka musiałaby prowadzić dwa z pięciu profili: chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, położnictwo i ginekologia, neonatologia, pediatria. Z wymienionych w szpitalu jest „jedynie” oddział chorób wewnętrznych.

Pruszkowski szpital podjął walkę o swój byt. Ruszyła akcja zbierania podpisów, aby placówka została włączona do sieci szpitali. Co warto podkreślić, Szpital Kolejowy otrzymał poparcie ze strony samorządów. Pomocną dłoń wyciągnął powiat pruszkowski, który proponował samorządowi wojewódzkiemu przejęcie placówki, ale w tej sprawie strony nie porozumiały się.

W końcu pojawiło się światełko w tunelu. A to za sprawą Spółki Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „Stocer” z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie. Oba podmioty miały się połączyć, trwały zaawansowane rozmowy i w kwietniu zakończyły się pozytywnym rozstrzygnięciem. Dzięki temu pruszkowska placówka nadal będzie mogła realizować swoją misję.

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Szpitala Kolejowego podsumowano działalność placówki jako spółki prawa handlowego. Poruszono również kwestię przyszłości. Najistotniejsze jest to, że „Stocer” będzie kontynuować działalność leczniczą szpitala i zachowa jego dotychczasowy profil działalności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.