Szpital Kolejowy dostanie 4 mln zł

Pruszków

Radni z sejmiku województwa mazowieckiego rozdają pieniądze na służbę zdrowia. A dokładniej na szpitale. Na wsparcie może liczyć również jedna z pruszkowskich placówek.

Na ostatnim posiedzeniu sejmiku województwa radni przyznali dodatkowe pieniądze, które mają trafić o szpitali podlegających marszałkowi. Łączna kwota dofinansowania jaka trafi do lecznic to blisko 16 mln zł. Na liście placówek, która otrzyma pieniądze z województwa znalazła się placówka z Pruszkowa. Mowa tu o Szpitalu Kolejowym, do którego trafią ponad 4 mln zł.

 

– Staramy się na bieżąco monitorować potrzeby naszych jednostek oraz szpitali i w miarę możliwości przekazywać im środki na potrzebne remonty czy zakup sprzętu. Ten rok jest wyjątkowy pod względem inwestycji na Mazowszu. Przeznaczymy na nie ponad 1 mld zł. Poza naszymi jednostkami kierujemy także wsparcie do mazowieckich gmin i powiatów – mówi Adam Struzik, marszałek województwa. 

Na co zostaną przeznaczone pieniądze z dofinansowania? Lwią część pochłonie modernizacja oddziału chorób wewnętrznych. Mowa tu o kwocie 3,6 mln zł. Natomiast blisko 600 tys. władze placówki przeznaczą na zakup sprzętu i aparatury medycznej. Nowe urządzenia trafią do pracowni echokardiografii i spirometrii. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.