„Szóstkę” czekają zmiany

Pruszków

Pruszkowski magistrat poszukuje wykonawcy, który zajmie się termomodernizacją Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Lipowej 31. Sprawdźcie co się zmieni!

Budynek został wybudowany etapowo w latach dwudziestych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Natomiast w latach dziewięćdziesiątych „szóstka” została rozbudowana. Obecnie placówka posiada trzy kondygnacje i trzy klatki schodowe, a do szkoły prowadzą dwa wejścia główne. Niestety z zewnątrz budynek nie prezentuje się już najlepiej – odpadający i popękany tynk, wypłowiała farba, niespójne i niejednolite kolory psują tzw. dobre wrażenie. Ale zmiany nadchodzą wielkimi krokami. Urząd Miasta w Pruszkowie ogłosił przetarg na termomodernizację obiektu przy ul. Lipowej.

Pojawia się pytanie: Co się właściwie zmieni? Zakres prac jest szeroki. Do najważniejszych robót należy: docieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie tynku mineralnego, malowanie farbą silikonową, ułożenie płytek klinkierowych do wysokości dwóch metrów oraz pomalowanie farbą antygraffiti, ocieplenie ścian w poziomie cokołu, ocieplenie ścian fundamentowych oraz wymiana izolacji fundamentu, pokrycie dachu papą termozgrzewalną, ocieplenie poddasza nieużytkowego i stropodachu.

Ponadto wyremontowane zostaną kominy, attyki, płyta balkonowa, balustrady, schody zewnętrzne, daszki nad wejściami do budynku. Zaś wymienione będą drzwi zewnętrzne oraz okna i kraty okienne, rynny, obróbki blacharskie, oświetlenie zewnętrzne. Warto zwrócić też uwagę na to, że termomodernizacja obejmie wymianę całej instalacji centralnego ogrzewania oraz wykonanie instalacji odprowadzającej wody deszczowe. 

Na koniec planuje się utwardzenie nawierzchni na terenie szkoły, nasadzenie drzew i krzewów oraz inne prace wykończeniowe. W czasie robót szkoła będzie cały czas czynna, więc kolejnym zadaniem wykonawcy będzie zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa uczniom oraz innym osobom korzystającym z budynku.

Według zapisów w dokumentach przetargowych inwestycja ma zostać zakończona do 30 października tego roku. 

Zadanie to zostanie zrealizowane przy dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie .

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.