Szlachetne Paczki rozdane!

Region

Finał XVII edycji Szlachetnej Paczki za nami. Wzięło w niej udział wielu mieszkańców z naszego regionu. Dzięki ich zaangażowaniu pomoc trafiła do potrzebujących rodzin.

Ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna od lat łączy rodziny żyjące w biedzie i darczyńców, którzy wraz z wolontariuszami przygotowują świąteczne paczki. A trzeba tutaj podkreślić, że Szlachetna Paczka to nie jest zwykła pomoc materialna. Wolontariusze spotykają się z potrzebującą rodziną, poznają jej sytuację, historię życia, starają się inspirować, motywować do rozwoju i zmian.

14 wolontariuszy z Pruszkowa odwiedziło ponad 40 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Natomiast 16 z nich zakwalifikowano do otrzymania pomocy w ramach akcji. Dary były zwożone do magazynu zlokalizowanego w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki.

Z kolei w Piastowie sześciu wolontariuszy przez miesiąc bezinteresownie pracowało, poświęcając swój czas, dzięki czemu mądra pomoc trafiła do dwudziestu trzech rodzin z terenu Piastowa.  Akcja została zorganizowana na terenie tej gminy po raz trzeci.

Po raz kolejny Szlachetna Paczka wystartowała w Nadarzynie. 20 rodzin znalazło swoich darczyńców. Ponadto paczki przygotowywały też sztaby w Grodzisku Mazowieckim, Brwinowie, Jaktorowie, Milanówku

Natomiast w całej Polsce dostarczono ponad 20 tys. paczek. Tym samym połączono 810 tys. osób, a wartość pomocy przeliczona na złotówki wynosi blisko 54 mln zł.

Wśród sób, które w tym roku przygotowały paczki z pomocą dla potrzebujących, znaleźli się m.in. Para Prezydencka Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, premier Mateusz Morawiecki, Robert i Anna Lewandowscy, piłkarze reprezentacji Polski z trenerem Adamem Nawałką, narodowa drużyna skoczków narciarskich, złoci medaliści olimpijscy, Anita Włodarczyk, Małgorzata Fularczyk-Kozłowska i Tomasz Majewski, wieloletnia mistrzyni świata w MMA Joanna Jędrzejczyk, dziennikarze TVN z Hubertem Urbańskim na czele i setki tysięcy wrażliwych ludzi z całej Polski. Ludzi, którzy lubią ludzi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.