Szlachetna Paczka ponownie wsparła potrzebujących

Region

Nie brakuje osób, które są w stanie poświęcić swój czas i serce, aby pomóc drugiemu człowiekowi. Najlepszym tego potwierdzeniem jest akcja Szlachetna Paczka, która została zorganizowana już po raz szesnasty. Ponownie nie zabrakło darczyńców, którzy przygotowali prezenty dla potrzebujących.

Wystarczy dać cząstkę siebie, aby sprawić komuś radość. Szlachetna Paczka dociera z pomocą do rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Z podsumowania tegorocznej akcji wynika, że wartość przekazanych darów wynosi blisko 47,5 mln zł (dane nadal spływają do centrali). Jedną paczkę tworzyło średnio 35 osób.

Również w naszym regionie nie zabrakło gotowych do niesienia pomocy. Pruszków już po raz szósty zaangażował się w Szlachetną Paczkę. Wsparcie trafi do 24 rodzin. Z kolei w Piastowie do akcji włączyli się również urzędnicy. Wraz z innymi darczyńcami przekazali prezenty dla ponad 20 rodzin. W paczkach znalazły się m.in. ubrania, buty, artykuły spożywcze, środki czystości, komplety pościeli czy czajniki elektryczne. 

Z kolei rejon Szlachetne Trójmiasto, czyli Milanówek, Brwinów i Podkowa Leśna wsparł 42 rodziny. Paczki przygotowywali również darczyńcy z Grodziska Mazowieckiego. Z kolei w Nadarzynie pomoc o wartości 42 tys. zł trafiła do 20 rodzin. Do potrzebujących trafiły m.in. lodówka, odkurzacz, artykuły spożywcze, a także… 2 tony węgla.

Każdy, nawet najmniejszy, gest ma ogromne znaczenie. Tak niewiele trzeba, żeby sprawić komuś radość. Warto pamiętać, że wspólnymi siłami można zrobić wiele dobrego!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.