Szkoły z regionu w rankingu Perspektyw

Region

W tegorocznym rankingu miesięcznika „Perspektywy” w gronie 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce znalazły się cztery placówki z naszego regionu. Najwyżej sklasyfikowano Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Milanówku.

Po ranking „Perspektyw” sięga młodzież, która staje przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Od lat kryteria oceny są niezmienne. Kapituła tworząc zestawienie bierze pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych na poziomie obowiązkowym i rozszerzonym oraz sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych. Fakt obecności w zestawieniu szkół z naszego regionu świadczy o ich poziomie. 

Na szczycie rankingu liceów bez zmian. Tak jak i w poprzednim roku na czele XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina, które wyprzedziło warszawskie XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica i toruńskie Liceum Akademickie UMK. Wśród 500 najlepszych nie brakuje placówek z naszego regionu. Prym wiedzie Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 STO z Milanówka, które tak jak i rok temu zajęło 66. pozycję. Wśród szkół z województwa mazowieckiego milanowska placówka jest 23.

Pruszkowskie Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki zanotowało spadek o 62 pozycje – z 202 na 264. Na Mazowszu placówka zajmuje 58. miejsce, a rok wcześniej była 49.  – Analizowaliśmy dokładnie ranking. Ponownie znaleźliśmy się wśród najlepszych liceów w Polsce. Cieszy nas bardzo wysoka pozycja na Mazowszu i to, że jesteśmy atrakcyjni dla uczniów. Obecność w rankingu świadczy o wysokim poziomie szkoły. Należy zaznaczyć, że jesteśmy najlepszą placówką w powiecie pruszkowskim, czego potwierdzeniem jest to, że jako jedyni otrzymaliśmy ponownie tytuł Srebrnej Szkoły 2017. Priorytetem szkoły na przyszłość jest utrzymanie wysokiego poziomu nauczania przy jednoczesnym utrzymaniu przyjaznej uczniom atmosfery – mówi nam Iwona Pych, dyrektor liceum im. Tadeusza Kościuszki. 

Wśród najlepszych w Polsce znalazła się również inna pruszkowska placówka. Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana również zanotowało spadek – z 403. pozycji na 417. W województwie mazowieckim zajmuje 82. lokatę, czyli tak jak rok temu. W zestawieniu znalazło się również Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60, które sklasyfikowano na 444. pozycji. Rok temu placówka nie znalazła się w rankingu. Na Mazowszu liceum z Podkowy jest 87. 

Warto również wspomnieć o pozostałych placówkach z regionu, które nie znalazły się w ogólnopolskim rankingu, lecz zostały uwzględnione w wojewódzkim zestawieniu. 110. miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące w ZS nr 1 w Milanówku, z kolei komorowskie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej sklasyfikowano na 123. pozycji.

Miesięcznik Perspektywy przygotował również zestawienie 300 najlepszych techników. Na czele Technikum Elektroniczne w ZSE im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Druga lokata dla Technikum Łączności nr 14 w Krakowie, na podium znalazło się również Technikum nr 7 w ZSE-M z Nowego Sącza. Najlepiej z placówek z naszego regionu wypadło Technikum Budowlane w Zespole Szkół nr 1 im. Staszica w Pruszkowie, które zajmuje 250. pozycję. Rok temu placówka była 116. Na Mazowszu plasuje się 31. miejscu. Z kolei 275. lokatę w ogólnopolskim zestawieniu, a 33. w wojewódzkim zajmuje Technikum nr 1 z Grodziska Mazowieckiego. 

Dwie placówki sklasyfikowano również w gronie najlepszych na Mazowszu. 41. jest milanowskie Technikum w Zespole Szkół nr 2 im. gen. Józefa Bema, a 54. miejsce zajmuje grodziskie Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.