Szkoły wyremontowane

Piastów

Wakacje to doskonały czas na przeprowadzeni potrzebnych remontów w szkołach. Wykorzystała to gmina Piastów i w poszczególnych placówkach wymieniła okna, drzwi, podłogi, instalacje elektryczne oraz oświetlenie. Szczegóły niżej.

W Piastowie 4 września rok szkolny rozpoczęło 630 przedszkolaków i ponad 2,5 tys. uczniów. Co najważniejsze rozpoczęli rok szkolny w odświeżonych i dostosowanych do ich potrzeb klasach – przynajmniej tak twierdzi urząd. 

Choć remonty szkół w wakacje są standardem, to jednak tegoroczne były wyjątkowe. Dlaczego? –  Skala i różnorodność działań, które musiały się w tym czasie dokonać były, zdaniem dyrektorów szkół, z niczym nieporównywalne. Bo i cały 2017 rok to dla oświaty bez wątpienia rok szczególny. Wymiany podłóg, schodów czy odświeżanie ścian odbywało się także we wszystkich piastowskich przedszkolach ale największe zmiany dokonały się w budynkach szkół. Były konieczne nie tylko ze względu na wiek i stan budowli, ale przede wszystkim ich dostosowanie do potrzeb sześciolatków – poinformowała Urszula Nelken, dyrektor Centrum Usług Oświatowych miasta Piastowa. – Liczba przyjętych najmłodszych dzieci w przypadku niektórych szkół przekraczała ich możliwości, ale dzięki dobrej współpracy dyrektorów sąsiadujących placówek, udało się znaleźć miejsce dla wszystkich. Największy zakres prac remontowych dotyczył gimnazjów, gdzie wkrótce zagoszczą małe dzieci – dodała. 

I tak: gimnazjum nr 1 zostało przekształcone w szkołę podstawową nr 5. Wśród 755 uczniów w 32 oddziałach we wrześniu pojawią się cztery zerówki. – Powstał nowy gabinet dla logopedy, sala do gimnastyki korekcyjnej, specjalna łazienka dla najmłodszych, a korytarz w sektorze „zerówek” zyskał piękne, wesołe barwy. Wymieniono też podłogę w świetlicy i – po dziesięciu latach od ostatniego odświeżania – wymalowano salę gimnastyczną. Gruntownego remontu doczekał się również dach placówki oraz schody prowadzące na wewnętrzne patio, na którym powstał specjalny plac zabaw dla maluchów – wylicza Urszula Nelken.

W podstawówce nr 3 wykonano kapitalny remont dwóch łazienek, a sala gimnastyczna oraz pomieszczenia dwóch klas otrzymały nową podłogę. W „czwórce” uszczelniono dach i wymieniono instalacje elektryczne. Szkoła podstawowa nr 2 zyskała nową bibliotekę, i choć znajduje się tam gdzie była, to wnętrze przeszło dużą metamorfozę. „Jedynka” zyskała za to zupełnie nową salę językową, wymieniono skorodowane drzwi wejściowe oraz wymalowano zaplecze terapeutyczne i część kuchenną.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.