Szkoły wykorzystały wakacje

Region

Rodzice z dziećmi hasają po zakupach i przygotowują się do roku szkolnego. Uczniowie z Pruszkowa i Milanówka mogą być mile zaskoczeni, gdy przekroczą progi swoich placówek. W wielu szkołach wakacje wykorzystano na przeprowadzenie remontów.

„Wakacje minęły jak sen kolorowy, a trwały zwykle zbyt krótko”. Z pewnością fragment piosenki Ireneusza Jaremy pobrzmiewa w głowach uczniów, którzy już za kilka dni wrócą do szkolnych ławek. Niektórzy mogą być zaskoczeni. Na uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 z Pruszkowa czeka ulepszona sala gimnastyczna. Zajęcia z wychowania fizycznego będą prowadzone na wyremontowanej posadzce. Usunięto również problemy z oknami w szatni. Z kolei w placówce przy Lipowej 31 wymieniono instalację elektryczną w salach oraz korytarzu na pierwszym piętrze. W podstawówce nr 10 zamontowano osłony na grzejniki, a także odmalowano korytarz przy sali gimnastycznej.

Placówka przy Mostowej może pochwalić się odnowioną elewacją szczytową przy małej sali sportowej. Szkoła Podstawowa nr 2 zyskała nową instalację hydrauliczną i przeciwpożarową. Miłośnicy sportu z gimnazjum nr 4 będą cieszyli się z odnowionej bieżni wewnątrz sali gimnastycznej. To nie koniec prac w pruszkowskich szkołach. W podstawówce przy ul. Topolowej 10 planowany jest remont placu zabaw i wymiana klapy oddymiającej.

W wakacje nie próżnowano również w Milanówku. Spore zmiany zaszły w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie w salach lekcyjnych odmalowano ściany i wycyklinowano posadzki. Przebudowano także taras przed wejściem do świetlicy, usunięto odpadający tynk oraz przeprowadzono niezbędne prace w bibliotece i na sali gimnastycznej. W Zespole Szkół Gminnych nr 3 wymieniono podłogi w kilku salach. Wokół placówki pojawiło się nowe ogrodzenie. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie bogato wyposażony plac zabaw.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.