Szkoły w budowie i w planach

Pruszków

Wystartowały prace związane z budową kompleksu oświatowego w pruszkowskiej dzielnicy Bąki. Na nową placówkę z niecierpliwością czekają też mieszkańcy Gąsina.

Pruszkowskie przedszkola i podstawówki są przeładowane. Dlatego władze miasta postanowiły rozbudować bazę oświatową. Chodzi o budowę zupełnie nowego kompleksu w dzielnicy Bąki oraz rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 10 na Gąsinie. 

Pierwsza z tych inwestycji właśnie ruszyła. Na początek przy ul. Jarzynowej powstaną żłobek i przedszkole. Nieco później do użytku będzie oddana szkoła. – Dzięki tej inwestycji odciążymy trochę pozostałe podstawówki. Co więcej, na terenie Żbikowa i Bąków zmienią się nieco obwody szkół. Spora grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 trafi do nowej placówki – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Jeśli zajdzie taka potrzeba, to w podstawówce przy ul. Mostowej (SP nr 9 – przyp. red.) moglibyśmy w przyszłości uruchomić gimnazjum. To na razie wizja, którą ewentualnie wcielimy w życie, jeśli zajdzie taka potrzeba – dodaje. 

Wraz z informacjami dotyczącymi budowy kompleksu oświatowego w dzielnicy Bąki, pojawiły się pytania o plany rozbudowy szkoły przy ul. Pływackiej na Gąsinie. – Od samego początku tłumaczyliśmy, że w pierwszej kolejności będziemy budować kompleks na terenie dzielnicy Bąki. Szkoła na Gąsinie musi poczekać – wyjaśnia wiceprezydent Kurzela.

Nie oznacza to jednak, że plany rozbudowy „dziesiątki” trafiły do szuflady. Przeciwnie. – Prawie gotowa jest już dokumentacja projektowa rozbudowy szkoły przy ul. Pływackiej. Czekamy również na wydanie pozwolenia na budowę. W Wieloletniej Prognozie Finansowej mamy zapisane środki na tę inwestycję i w przyszłym roku chcielibyśmy ruszyć z budową – twierdzi Andrzej Kurzela. – Planujemy ogłosić przetarg w połowie przyszłego roku i liczymy na to, że w 2017 r. ruszą pierwsze prace budowlane – podkreśla. 

Żłobek i przedszkole przy ul. Jarzynowej w dzielnicy Bąki powinny być oddane w połowie 2018 roku, a podstawówka pod jego koniec. Kompleks przy ul. Pływackiej na Gąsinie ma być gotowy w podobnym terminie – na przełomie 2018 i 2019 r. Znajdą się tam przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.