Szkoły otrzymały fundusze na książki

Pruszków

Prawie 60 tys. zł w ramach dotacji trafiło do kilku szkół z terenu powiatu pruszkowskiego. Środki zostaną przeznaczone na zakup książek do bibliotek.

Zalety płynące z czytania nie podlegają dyskusji. Choć książka nie jest już tak popularna jak kiedyś to warto po nią sięgać. Dlaczego? Czytanie wzbogaca język i pozwala na lepsze komunikowanie się z otoczeniem. Często mamy problem z wyborem najlepszej formy relaksu. Warto pamiętać o czytaniu, które wycisza i pozwala poznać nowe obszary. Dodatkowo lektura wzmaga koncentrację oraz uczy cierpliwości. 

Dlatego warto doposażać szkolne biblioteki oraz wspierać rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Nie zawsze jest to możliwe ze względy na ograniczone środki finansowe. Jednak szkoły z Pruszkowa i Piastowa mogą liczyć na wsparcie. To efekt dotacji jaką otrzymał powiat pruszkowski od wojewody mazowieckiego w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Łącznie w puli znalazło się ponad 73 tys. zł, z czego wkład własny wynosi 14,6 tys. zł. Prawie 58,5 tys. zł pochodzi z dotacji. Środki zostały podzielone między 9 placówek z terenu powiatu pruszkowskiego.

Po 15 tys. otrzymały trzy szkoły z Pruszkowa: Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki oraz Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica.  Kolejne placówki otrzymały po 5 tys. zł na zakup książek. Są to: Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie, Liceum Ogólnokształcące Sportowe w Zespole Szkół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie, Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie, Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie. Z kolei Gimnazjum Sportowe w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie ma do rozdysponowania 3,1 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.