Szkoły będą strajkować

Region

W najbliższy piątek (31 marca) odbędzie się strajk nauczycieli przeciwko reformie edukacji. W wielu szkołach w tym dniu odwołano zajęcia lekcyjne.

Nauczyciele obawiają się, że w związku z reformą edukacji część z nich straci pracę. Nie składają broni i chcą wyrazić swoje zdanie na temat planowanych zmian. 7 marca Zarząd Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego podjął uchwałę o przeprowadzeniu strajku w dniu 31 marca.

Poparcie dla protestu wyrazili rodzice dzieci. – Chcemy, abyście wiedzieli, że w tym dniu będziemy z Wami! Wspieramy Wasze dążenia i dziękujemy za wsparcie naszych dotychczasowych działań – napisali w liście otwartym do pracowników placówek oświatowych.

Strajk nie ominie również naszego regionu. – W dniu 31 marca 2017 roku w naszym gimnazjum odbędzie się Strajk Nauczycieli. W tym dniu zajęcia dydaktyczne nie będą się odbywać. Zajęcia nauczania indywidualnego odbywają się zgodnie z planem – podało Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Nadarzynie. Taką samą drogą zdecydowali się pójść nauczyciele z Grodziska. – W dniu 31 marca 2017 r. Gimnazjum nr 3 w Grodzisku Mazowieckim przystępuje do ogólnopolskiego strajku ZNP w godzinach od 8:00 do 15:00 – napisano w komunikacie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.