Szkoła dla pilotów w Grodzisku

Region

W Grodzisku mogą kształcić się przyszli piloci. W sobotę 20 listopada odbyła się inauguracja i dzień otwarty w szkole „Air Wings”.

-Szkoła jest związana z najstarszym w Polsce aeroklubem ziemi lubuskiej, w nim kształcili się nasi instruktorzy, obecnie piloci liniowi. Wybór miejsca, czyli Grodziska Mazowieckiego nie jest przypadkowy. Długo zastanawialiśmy się i szukaliśmy dogodnej lokalizacji dla naszej placówki. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na to miasto bo widzimy tu ogromny potencjał zarówno ludzki jak ten związany z infrastrukturą. Planujemy na terenie powiatu otworzyć lotnisko. Będą się na nim odbywały treningi i szkolenia – mówi współwłaścicielka szkoły Małgorzata Wilczyńska.

Pierwsze zajęcia w Centrum Lotniczym Air Wings rozpoczną się już za tydzień. Kurs teoretyczny potrwa 72 godziny. Będzie to pięć zjazdów weekendowych. Adepci sztuki lotniczej poznają prawo lotnicze, procedury ruchu lotniczego, meteorologię, nawigację, a także zapoznają się z bezpieczeństwem lotu. W części teoretycznej znajdzie się 9 przedmiotów zakończonych egzaminem wewnętrznym. Potem kursanci muszą wylatać wraz z instruktorem minimum 45 godzin. Kurs kończy się licencją ważną w całej Europie, a akceptowaną na całym świecie. Szkolenia z pilotażu będą odbywać się między innymi na samolotach Cesna 172 i 152, Koliber, Socata Morane i na Zlinie Z-142

Szkoła mieści się przy ulicy Traugutta, a do dyspozycji kursantów jest bardzo dobrze wyposażona sala wykładowa w Mazovia Office Center. Szkoła jest jedyną tego typu placówką na terenie powiatów grodziskiego i pruszkowskiego. Zapisy trwają jeszcze dziś, w niedzielę 21 listopada w godzinach 9.00 – 16.00.

Szczegółowe  informacje dostępne będą za kilka dni na nowo otwartej stronie szkoły www.airwings.com.pl

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.