Szkoła w Ruścu zyskała nowy sprzęt

RUSIEC

Ponad 300 tys. zł przeznaczyła gmina Nadarzyn na wyposażenie nowej części kompleksu oświatowego w Ruścu. Placówka jest gotowa na rozpoczęcie roku szkolnego.

Powierzchnia kompleksu oświatowego w Ruścu to ponad 10770 m kw. Inwestycja została podzielona na części. Jej pierwszy etap zakończył się latem 2014 roku. – Od  wrześniu 2014 roku rozpoczęło w niej naukę 280 uczniów w 15 oddziałach. W oddanym wtedy skrzydle mieści się szkoła podstawowa, sala gimnastyczna, stołówka z zapleczem oraz aula (dla ok. 300 osób) ze sceną i zapleczem artystycznym. Wokół budynku powstały parkingi, chodniki, a na wewnętrznym dziedzińcu plac zabaw dla najmłodszych uczniów. Na zewnątrz wyznaczono w sumie 160 miejsc postojowych i dwa specjalne dla autobusów oraz 68 miejsc dla rowerów – podaje referat inwestycji gminy Nadarzyn.

W czerwcu br. nowa część budynku uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Uczniowie zyskali m.in. halę sportową. – II część inwestycji o powierzchni wynosi 4960,81mkw. W części dydaktycznej nowego skrzydła znajduje się 10 sal lekcyjnych z zapleczem, w tym pracownia komputerowa. Dwie świetlice, szatnie, przestronne i jasne korytarze z naświetleniami. W nowej części znajdują się też  dwie sale do rehabilitacji wraz z zapleczem przeznaczone dla podopiecznych Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy”. Wraz z nowocześnie wyposażoną halą widowiskowo – sportową na parterze znajdują się: szatnie połączone z łazienkami, pokój pierwszej pomocy, pokój trenera, pomieszczenia gospodarcze i magazyny; na piętrze jest: widownia (na ponad 400 miejsc siedzących), bufet, sala sportowa, sala ćwiczeń, pomieszczenia magazynowe i sanitariaty – prezentują urzędnicy.

Pierwotnie w nowej części dydaktycznej mieli uczyć się gimnazjaliści, ale w związku z reformą oświaty przeznaczenie budynku zostanie zmienione. Od nowego roku szkolnego przewidziane jest funkcjonowanie ośmioletniej podstawówki i stworzenie oddziałów przedszkolnych.

Ostatnie dni sierpnia to gorący czas w Ruścu. Prowadzony jest montaż nowego wyposażenia meblowego, do placówki trafiły pomoce dydaktyczne i sprzęt komputerowy. Od września uczniowie będą mogli korzystać z nowego sprzętu sportowego. Wyposażenie nowej części kompleksu wyniosło ponad 300 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.