Szkoła przy Wapiennej doczeka się rozbudowy?

Pruszków

Rozbudowa budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie to jedna z wyczekiwanych inwestycji. Dziś placówka mieści się w obiekcie, który czasy świetności ma już dawno za sobą. Może w końcu się to zmieni...

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pruszkowie mieści się przy ul. Wapiennej. Obiekt umieszczony jest trochę na uboczu. Wiedzie do niego jedna droga, a ulokowany jest między zabudową jednorodzinną. Taka lokalizacja sprzyja nauce i skupieniu się na dzieciach, bo to one są tu najważniejsze. Kłopot w tym, że warunki nie są tu najlepsze. – Jestem matką dziecka uczęszczającego do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie przy ul. Wapiennej. Jest to miejsce pełne sprzeczności i niezrozumiałych decyzji na szczeblu dyrektorskim. Z jednej strony pracują tam pedagodzy całym sercem oddani sprawom naszych dzieci, a z drugiej blokowane są ważne i bardzo potrzebne inwestycje, które zdecydowanie mogą wpłynąć na jakość kształcenia, podnieść należny dzieciom i pracownikom komfort nauki i pracy oraz zwiększyć zainteresowanie rodziców posyłaniem dzieci do tej szkoły.  Placówka mieści się w starym budynku zbudowanym w latach 70. i czasy swojej świetności ma już dawno za sobą. Budynek jest nieprzystosowany do potrzeb dzieci jeżdżących na wózkach inwalidzkich. Pomimo, że dzieci poruszające się na wózkach również kształcą się w tej szkole, budynek nie posiada windy ani odpowiednich toalet. Sala świetlicy jest malutka, a w godzinach największego jej obłożenia przez dzieci oczekujące na odbierające je busiki, wypełniona po brzegi – napisała o nas jedna z mam, której dziecko uczęszcza do placówki. 

Plany rozbudowy ośrodka przy ul. Wapiennej snute były latami. Ich wcielenie w życie komplikowały sprawy własnościowe. To właśnie „papierologia” blokowała inwestycje. W ostatnich dniach pruszkowskie starostwo powiatowe otworzyło oferty zgłoszone do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej budowy nowego budynku przy u. Wapiennej. 

Dziś znane są już założenia inwestycji. Budowa ma być prowadzona etapami. W pierwszej kolejności wybudowany zostanie nowy budynek dydaktyczny. Po przeniesieniu do niego dzieci rozpocznie się rozbiórka starego obiektu oraz zagospodarowanie terenu ośrodka wraz z budową boisk. Ostatnim etapem inwestycji jest budowa internatu. 

Do przetargu zgłosiło się aż 13 firm. Starostwo powiatowe sprawdza oferty i niebawem powinno wybrać wykonawcę dokumentacji projektowej. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.