Szkoła na Bąkach pnie się do góry

Pruszków

Trwa budowa kompleksu oświatowo-sportowego przy ul. Jarzynowej w Pruszkowie. Widać już zarysy budynków w których znajdą się podstawówka, przedszkole i żłobek.

Tę długo oczekiwaną na Bąkach inwestycję rozpoczęto w kwietniu ubiegłego roku. Jest ona odpowiedzią na dynamiczny rozwój tej części miasta, w której przybywa mieszkańców, także tych najmłodszych. Dzieci z Bąków uczęszczają obecnie do placówek oddalonych od własnej okolicy, a nawet położonych na terenie sąsiedniego Piastowa. Po zakończeniu budowy przy ul. Jarzynowej szkołę, przedszkole i żłobek będą mieć pod bokiem.

Dla władz miasta to jedno w najważniejszych nowych przesięwzięć. Nie ma mowy o oszczędnościach, obiekty mają być wykonane w wysokim standardzie. – Przyjazne dzieciom nowoczesne budynki z pełnym zapleczem rekreacyjno-edukacyjnym oraz gastronomicznym będą korzystać z energooszczędnych rozwiązań. Projekt w formule „design&build”, o łącznej wartości blisko 35 mln zł brutto, realizuje na zlecenie prezydenta Pruszkowa Jana Starzyńskiego firma Skanska – informuje pruszkowski urząd miasta.

Na jakim etapie obecnie są prace? – Aktualnie w budynku szkoły podstawowej odbywa się montaż konstrukcji stropów nad parterem, w przedszkolu i żłobku zakończono wykonywanie konstrukcji więźby dachowej, rozpoczyna się montaż pokrycia dachowego. Trwają również prace instalacyjne wewnątrz budynku – zaznaczają urzędnicy.

Początkowo przy ul. Jarzynowej miało powstać gimnazjum, plany jednak zmodyfikowano ze względu na zmiany wprowadzone reformą oświaty, w tym decyzję o wygaszaniu gimnazjów i powrocie do 8-letniej szkoły podstawowej.

Przedszkole i żłobek mają być gotowe do końca lutego przyszłego roku. Nieco wcześniej do użytku zostanie oddana podstawówka. Szacowany termin to 5 stycznia 2018 r., co oznacza że w nowej placówce dzieci będą mogły rozpocząć naukę już zakończeniu przyszłorocznych ferii zimowych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.