Szkoła na Bąkach czeka na uczniów

Pruszków

Kompleks oświatowy przy ul. Jarzynowej w Pruszkowie jest już gotowy. Placówka czeka teraz na pierwszych uczniów.

Budynek żłobka, przedszkola i szkoły podstawowej, który powstał na terenie dzielnicy Bąki przeszedł już odbiory powiatowego inspektora nadzoru budowlanego i uzyskał pozwolenia na użytkowanie. To znaczy, że budynek jest gotowy na przyjecie uczniów, ale tylko w teorii. W placówce uczniowie zastaliby dziś tylko „gołe ściany”. Władze miasta już ogłosiły przetarg na wyposażenie placówki. Wszystkie meble i sprzęty maja trafić do szkoły w wakacje.

Jak idą przygotowania organizacyjne? – Mamy wybranego już dyrektora szkoły i dyrektora przedszkola. Trwa również procedura konkursowa, która wyłoni nam dyrektora żłobka. We wrześniu na 100 proc. startuje nowa szkoła – zaznacza Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Warto podkreślić, że placówka ma już przypisanych uczniów. – Nabór jest już przeprowadzony. Szkołę uruchamiamy w pełnym zakresie, to znaczy, że od września będą tu wszystkie klasy. Mamy oczywiście świadomość, że klasy szóste i ósme będą mniejsze. Do tych roczników zgłosiło się mniej dzieci, ale to akurat nie dziwi. W nowej szkole w tych klasach będzie po około 15 osób, więc i warunki do nauki będą znacznie dogodniejsze – podkreśla Landowski.

Do nowej szkoły w Pruszkowie zostały przeniesione dzieci z dwóch innych placówek: szkoły podstawowej nr 9 w Pruszkowie i szkoły podstawowej nr 4 w Piastowie. – Głównie zależało nam na odciążeniu dziewiątki. Tam dzieci uczyły się w systemie dwuzmianowym, co nie było zbyt komfortowe – dodaje wiceprezydent.

W skład kompleksu oświatowego na bąkach wchodzą żłobek, przedszkole i szkoła. Uzupełnieniem jest zaplecze sportowe na zewnątrz obiektów. Przy szkole dostępne są dwa boiska sportowe z syntetyczną nawierzchnią,  murki oporowe, schodki i rampy. Z obiektów sportowych będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale i okoliczni mieszkańcy. Sam kompleks ma również pełnić funkcję miejscowego ośrodka kultury.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.