Szkoła i parking przy Placu Zygmunta?

Grodzisk Maz.

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego mogli zabrać głos w sprawie zagospodarowania terenu przy Placu Króla Zygmunta Starego. Najwięcej osób opowiedziało się za utworzeniem szkoły muzycznej i parkingu.

Władze Grodziska liczą, że w tym roku uda się podjąć decyzję, co do zagospodarowania terenu. Następnym krokiem będzie przygotowanie projektów, a potem pozostanie tylko ich realizacja. Aby wykonać pierwszy krok, grodziski urząd zapytał o zdanie mieszkańców. 

W kwietniu przeprowadzono konsultacje społeczne, które polegały na wypełnieniu ankiety. Zdanie w sprawie zabrało ponad 100 osób. Większość mieszkańców wskazała na potrzebę powstania parkingu i szkoły muzycznej przy Placu Króla Zygmunta. Co ciekawe, również władze Grodziska mają podobną koncepcję. A więc wszyscy chcą tego samego. 

Nie brakowało również innych propozycji. Możliwe, że część z nich zostanie wykonana. – Jesteśmy pełni uznania jeśli chodzi o kreatywność zgłaszanych propozycji. Część z nich będziemy realizować w różnych rejonach miasta w ramach nadchodzących inwestycji, jak np. ścianka wspinaczkowa na zaprojektowanej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej. Nowe skwery i zieleń przyuliczna m. in. w rejonie ul. Bałtyckiej oraz nowoczesne place zabaw wkrótce będą cieszyć oczy naszych mieszkańców. W połowie czerwca otrzymamy koncepcję żłobka, który zostanie zlokalizowany przy ul. Okrężnej. Z kolei przyszła siedziba ratusza planowana jest przy rewitalizowanej Willi „Niespodzianka”. Część nadesłanych propozycji wpisuje się w projekt tzw. Mediateki, która powstanie w sierpniu 2018 roku – poinformował grodziski magistrat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.