Szkoła gotowa na przyjęcie uczniów?

Pruszków

1 września rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 6 w Pruszkowie otrzymali informację, że ich pociechy docelowo rozpoczną swoją naukę 11 września. A od tego wtorku do piątku dni mają być ustawowo wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Poruszyliśmy temat i dowiedzieliśmy się, że rada pedagogiczna zmieniła decyzję, dniami wolnymi będą tylko wtorek oraz środa. O tym, a także o trwającym remoncie na terenie szkoły przeczytacie poniżej.

1 września na nasze skrzynki mailowe i Facebooka spadła lawina wiadomości… – Dzień dobry, czy jest szansa żeby dowiedzieć się czegoś na temat SP nr 6 w Pruszkowie? Dzieci nie zaczynają roku szkolnego 4.09 tylko 11.09? Jak szkoła rozwiąże tygodniowe opóźnienie? – dopytuje Anna, mama dziecka uczęszczającego do podstawówki nr 6.

Rodzice nie kryli rozczarowania. – My rodzice dowiedzieliśmy się o tym w piątek późnym popołudniem, a każdy kto przechodzi obok szkoły dobrze wiedział już dawno, że nie ma szans w takim tempie zakończyć remontu. Zostaliśmy potraktowani przez dyrekcje po prostu okropnie. Prosimy o nagłośnienie sprawy – pisze do nas kolejna mama.

Postanowiliśmy poruszyć temat i zwróciliśmy się do pruszkowskiego magistratu z prośbą o wyjaśnienia. Okazuje się, że zmieniono wcześniejszą decyzję i dni wolne będą tylko dwa. – Zgodnie z decyzją rady pedagogicznej tylko do środy włącznie nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, ale w tym czasie będzie działać zerówka. Ponadto odbędą się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, dlatego każdy rodzic, który nie ma z kim zostawić swojego dziecka we wtorek i środę, może je przyprowadzić do szkoły. Ale podkreślam, że nie będą to zajęcia przedmiotowe – mówi Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Dlaczego postanowiono ustanowić kilka dni wolnych już na początku roku szkolnego? – Te dwa dni są dlatego wolne, ponieważ w tym czasie będą przygotowywane wszystkie sale dydaktyczne. Chodzi o wystrój sal, będą dekorowane sale językowe, przedmiotowe, ponadto część nauczycieli zmieniała swoje sale – wyjaśnia Landowski.

Postanowiliśmy również poruszyć temat samego remontu szkoły. Kiedy zakończą się prace i jaki jest ich zakres? – Remont ma zakończyć się do końca października. W szkole będą trwały niewielkie prace, związane m.in. z obróbką okien, chodzi głównie o pomalowanie czy wyszlifowanie ram okiennych. Szkoła jest bezpieczna, w pełni przygotowana tak, by różne elementy nie zagrażały bezpieczeństwu dzieci. To ogromny remont za 2,5 mln zł, który polegał na wymianie całego pionu cieplnego, kaloryferów, wszystkich węzłów cieplnych, okien w całej szkole oraz izolacji termicznej od góry i dołu. Cała szkoła będzie jeszcze odkopywana i zabezpieczana izolacją od fundamentów. Ponadto elewacja będzie wykonana na całym budynku w takiej kolorystyce, jakiej jest dzisiaj obecna najnowsza sala gimnastyczna – zaznacza wiceprezydent Pruszkowa. – Oczywiście wykonawca nie zdążył z pewnymi pracami, ale te opóźnienia były spowodowane tym, że firma, która przywoziła okna nie dostarczyła ich na czas – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.