Szereg inwestycji drogowych w Milanówku

Milanówek

Nie da się oprzeć wrażeniu, że inwestycje drogowe w tym mieście-ogrodzie ostatnio nabrały tempa. Wiele ulic już wygląda inaczej, a według zapowiedzi urzędu swoje oblicze zmienią kolejne. Które?

Zakończono budowę ul. Krasińskiego, nową nawierzchnia z kostki betonowej mogą cieszyć się mieszkańcy ul. Bartosza i ul. Leśny Ślad. Z kolei płyty MON pojawiły się na Chopina, Północnej, Łąkowej, Dalekiej, Czubińskiej i Wiosennej. Natomiast roboty drogowe trwają na ul. Przyszłości, Żytniej, Pięknej. I to nie koniec, w kolejce czekają następne drogi.

– Na kolejną przebudowę czekają 4 ulice: Kochanowskiego, Długa, Sosnowa i Graniczna. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę ulicy Herberta (dawnej Fiderkiewicza), złożyliśmy wniosek o dofinansowanie jej przebudowy, a równolegle ogłosiliśmy przetarg na wykonanie tej inwestycji. Na ukończeniu są również dokumentacje dotyczące przebudowy ulicy Wierzbowej i Orzeszkowej, których realizację chcielibyśmy sfinalizować jeszcze w tym roku – informuje urząd Milanówka.

Dodatkowo płyty MON mają pojawić się jeszcze w tym roku na ul. Tuwima, Wiatracznej, Jodłowej i Bocianiej.

Od kwietnia miasto-ogród inwestuje też w studnie chłonne. Jak wiadomo problem z odwodnieniem ulic w czasie intensywnych opadów jest tutaj duży. – Rozpoczęliśmy od ul. Kościuszki (od Krakowskiej do Piasta), następne będą ulice Chrzanowska (przy Grodeckiego), Podleśna i Podgórna. W maju zaś zakończymy budowę kolektora dla rowu Grudowskiego w ul. Uroczej – podaje urząd.

W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony przetarg na budowę kanalizacji deszczowej w ulicach: Książenickiej, Nowowiejskiej, Łącznej, Wysockiego, Staszica, Wysokiej, Dembowskiej i Kasztanowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.