Szczyt NATO i utrudnienia

Region

Choć szczyt NATO rozpoczyna się w piątek, to już dziś wprowadzono duże zmiany w komunikacji miejskiej w Warszawie i nie tylko. Mieszkańcy naszego regionu muszą mieć na uwadze spore utrudnienia.

Szczyt NATO to jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce w tym roku. Warszawa przyjmie kilkadziesiąt delegacji z wielu państw. Mieszkańcy powiatów grodziskiego i pruszkowskiego, którzy muszą dojechać do stolicy będą mieli twardy orzech do zgryzienia… Niektóre z warszawskich ulic zostaną wyłączone z parkowania inne zamknięte dla samochodów i rowerów, a pojazdy komunikacji miejskiej będą skierowane na objazdy. Taki stan utrzyma się do 9 lipca.

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził znaczne zmiany w kursowaniu swoich tramwajów, autobusów, pociągów metra czy Szybkiej Kolei Miejskiej. Pojazdy nie będą zatrzymywać się na przystankach i stacjach zlokalizowanych przy Stadionie Narodowym. Wszelkie szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć TUTAJ.

Warszawska Kolej Dojazdowa za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała pasażerów o możliwych utrudnieniach. Pojazdy zastępczej komunikacji mogą zostać skierowane na inne nieplanowane wcześniej trasy. – Ponadto w dniach 8 i 9 lipca autobusowa komunikacja zastępcza WKD kursowała będzie od Pl. Zawiszy : następującymi ulicami: Towarowa – Srebrna – Twarda – Złota – Al. Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie – powrót trasą zwykłą tj. Alejami Jerozolimskimi. Na Pl. Zawiszy w kierunku Dworca Centralnego postój odbywał się będzie na przystanku Pl. Zawiszy 10. Odjazdy z przystanku Dworzec Centralny 06 powinny odbywać się bez zmian – informuje WKD.

Pociągi Kolei Mazowieckich nie będą zatrzymywały się na przystanku Warszawa Stadion. Utrudnienia rozpoczną się o godz. 00.01, 8 lipca i zakończą 24 godziny później. Ponadto zostanie wprowadzone honorowanie biletów. – W związku z przewidywanymi ograniczeniami w funkcjonowaniu transportu zbiorowego w Al. Jerozolimskich oraz w rejonie Stadionu Narodowego od godziny 19:00 w dniu 7 lipca do godz. 24:00 w dniu 9 lipca na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia obowiązywać będzie pełne wzajemne honorowanie biletów KM, ZTM, KM, PKP IC, PR oraz ŁKA w pociągach SKM, KM, PKP IC (wagony 2 klasy), PR oraz ŁKA, z uwzględnieniem stosownych uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów – czytamy na stronie internetowej Kolei Mazowieckich.

Lista ulic wyłączonych z parkowania

Lista ulic zamkniętych dla ruchu

Zmiany w komunikacji miejskiej

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.