Sylwester bez fajerwerków? Nie w Pruszkowie

Pruszków

Coraz więcej miast i gmin rezygnuje z tradycyjnego sylwestrowego pokazu fajerwerków, o podobną decyzję do nowych władz Pruszkowa zaapelowali radni z Koalicji Obywatelskiej. Wiadomo jednak już, że nowy rok zostanie w Pruszkowie powitany sztucznymi ogniami.

Rezygnację z sylwestrowego strzelania ze względu na dobro zwierząt zadeklarowały ostatnio władze Warszawy. W naszym regonie fajerwerków nie będzie w tym roku w Milanówku, Piastowie i Grodzisku Mazowieckim. Takie samo rozwiązanie w Pruszkowie zaproponował w imieniu klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Edgar Czop.

Na czwartkowej sesji rady głos w tej sprawie zabrał także radny Olgierd Lewan. – Czy koniecznie musimy, zgodnie z wieloletnią tradycją nie tylko w Pruszkowie, ale w wielu miastach w Polsce, witać nowy rok z hałasem, który płoszy zwierzęta, czy też ewentualnie możemy iść w kierunku pokazów laserowych, które nie niszczą uszu, nie stresują zwierzaków, a dla mieszkańców są również atrakcyjne? – dopytywał.

Do sprawy odniósł się prezydent Paweł Makuch. – Prywatnie jak najbardziej jestem za tym, aby zadbać o zwierzęta i nie dokładać im dodatkowego stresu. Natomiast wszyscy musimy mieć świadomość, że przygotowania do powitania nowego roku nastąpiły dużo wcześniej. Gdyby tego typu wniosek wpłynął do prezydenta wcześniej lub radni wcześniej podjęliby kroki, ta decyzja mogłaby być podjęta zgodnie z oczekiwaniami. W chwili obecnej ten pokaz zostanie zorganizowany, bo tak to zostało przygotowane przez biuro promocji. Wiąże się to z poczynionymi wcześniej przygotowaniami, podpisaną umową. Możemy tylko zaapelować do mieszkańców i do państwa radnych, aby próbowali wpływać na to, żeby ten pokaz fajerwerków odbył się tylko w tym jednym miejscu w naszym mieście. Myślę, że ten temat będziemy mogli kontynuować w przyszłym roku biorąc pod uwagę także różnice zdań radnych na ten temat – zaznaczył włodarz Pruszkowa.

A na koniec ciekawostka. Z tradycyjnego „Światełka do nieba” podczas najbliższego finału zrezygnowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Sylwester bez fajerwerków? Nie w Pruszkowie”

  1. Anonim pisze:

    A ja bym niejakiego Czopa wsadził tam gdzie jest miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły