Sygnalizatory już są

Milanówek

Zakończył się montaż sygnalizatorów świetlnych u zbiegu ulic Kościuszki i Literackiej w Milanówku. Urządzenia w pełnym trybie zaczną działać od czerwca.

Skrzyżowanie ulic Kościelnej i Literackiej nie należy do najbezpieczniejszych. Ruch samochodów jest tu dość duży, a i pieszych przechodzących przez jezdnię nie brakuje. Również tych najmniejszych. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo dzieci przy skrzyżowaniu czeka na nich „Pan Stopek”, który zatrzymuje ruch po to, by najmłodsi mieszkańcy miasta-ogrodu mogli bezpiecznie przedostać się na drugą stronę.

Za budowę sygnalizacji na wspomnianym skrzyżowaniu odpowiedzialny jest Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim. Za to zadanie wybrany w przetargu wykonawca zainkasuje 114 tys. zł. Choć przetarg został ogłoszony jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, to prace montażowe ruszyły dopiero w marcu.

Sygnalizatory przy skrzyżowaniu już się pojawiły. Póki co będą działać w trybie pulsacyjnym (żółte migające światło). Dzięki temu kierowcy zyskają czas, by się do nich przyzwyczaić. Od 1 czerwca sygnalizatory będą już działać w pełnym trybie. Warto dodać, że sygnalizatory są wyposażone w specjalne przyciski dla pieszych, którzy w ten sposób będą mogli skrócić czas oczekiwania na zmianę „świateł”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.