Sygnalizatory bez prądu

Pruszków

Na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Komorowskiej w Pruszkowie od kilku tygodni stoi sygnalizacja świetlna. Kłopot w tym, że nadal nie została uruchomiona.

Budowa sygnalizacji świetlnej na wspomnianym skrzyżowaniu ucieszyła zarówno kierowców i pieszych. Ci pierwsi nie będą mieli problemu z wyjazdem z ul. Berenta. Natomiast ci drudzy bez obaw przejdą a drugą stronę al. Armii Krajowej. 

Kłopot jednak w tym, że sygnalizacja choć gotowa nadal nie została uruchomiona. Skąd ta zwłoka? Wszystko przez opieszałość pracowników PGE Dystrybucja S.A., który muszą wykonać przyłącze sygnalizacji do linii energetycznej. Pierwsze pismo w tej sprawie starostwo powiatowe wystosowało… 30 października ubiegłego roku. – Zarówno do państwa, jak i do naszego urzędu napływają pytania mieszkańców Pruszkowa odnośnie nowo wybudowanej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Komorowskiej. Pytania są w pełni uzasadnione bowiem mimo zakończenia prac i odbioru technicznego 13 grudnia ubiegłego roku sygnalizacja nadal nie pracuje, a tym samym nie spełnia swojej roli. Powodem tego jest fakt, że do chwili obecnej dostawca energii zasilającej, czyli PGE Dystrybucja S.A. nie wykonał podłączenia – mówi nam Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.  

Kolejne pisma do PGE zostały skierowane 3 stycznia. Jednak po tygodniu od jego wysłania w temacie nic się nie dzieje. – Dziś, to jest 10 stycznia sygnalizacja nadal nie działa, a my kierujemy od PGE kolejne już pismo z wnioskiem o pilne przyłączenie do sieci i wskazanie daty planowanego przyłączenia do dnia 17 stycznia 2018 r. Na chwilę obecną musimy nadal czekać na realizację ze strony PGE – dodaje Bukowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.