Sygnalizacja ma usprawnić ruch

Pruszków

Droga przez mękę – tak niektórzy kierowcy określają przejazd przez ul. 3 Maja w Pruszkowie. Wszystko przez przedłużający się remont przepustu w drodze wojewódzkiej nr 718. Drogowcy zamontowali sygnalizację świetlną, która ma usprawnić ruch. Czy tak będzie?

Termin zakończenia prac był przekładany kilkukrotnie. Nie ma, co się dziwić niezadowoleniu kierowców, którzy tracą czas w korkach. Wykonawca remontu przepustu miał zainstalować sygnalizację świetlną, jednak nie traktował tego zadania priorytetowo. – Egzekwujemy i upominamy się cały czas o stworzenie kierowcom optymalnych warunków do jazdy – mówiła nam Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

W końcu sygnalizacja świetlna pojawiła się na ul. 3 Maja. – Myślę, że to wpłynie na usprawnienie ruchu. Pojawienie się sygnalizacji było konieczne ze względu na pojawiające się utrudnienia w postaci korków. Przy ruchliwych odcinkach zawsze trzeba liczyć się z ograniczeniami – podkreśla Burdon.

Sygnalizacja jest, ale kierowcy nie kipią z radości. – Debiut sygnalizacji nie wypadł mocno cukrowo. O godz. 6.15 sznurek samochodów od strony centrum sięgał przejścia dla pieszych przy hoteliku na ul. Poznańskiej ale tego, po wprowadzeniu świateł, należało się niestety spodziewać. Wczoraj rano, ostatniego dnia bez sygnalizacji, z miasta wyjeżdżało się płynnie – napisał jeden z naszych czytelników. – Uruchomili sygnalizację świetlna – jest dużo gorzej – wtóruje mu kolejny.

Planowana jest również modernizacja wąskiego gardła w Al. Jerozolimskich. W związku z tym kierowcy z niecierpliwością wypatrują końca remontu przepustu. Niektórzy obawiają się paraliżu i kolejnych problemów. – Firma zajmująca się remontem przepustu nie wywiązuje się z warunków umowy. Liczymy, że prace na jezdni zakończą się do końca sierpnia. Trwa przygotowywanie tymczasowej organizacji ruchu w związku z planowanym remontem wąskiego gardła. Wykonawca ruszy z pracami, kiedy uzyska wszystkie dokumenty. Może być tak, że remont wąskiego gardła rozpocznie się, kiedy będzie trwała jeszcze modernizacja przepustu – wyjaśnia rzecznik MZDW.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.