Święty Mikołaj z Rovaniemi odwiedził przedszkolaki [GALERIA]

Region

Nietypowy gość odwiedził dzieci z przedszkoli z powiatu pruszkowskiego. 700 maluchów miało okazję spotkać prawdziwego św. Mikołaja, który przyjechał do nich prosto z Rovaniemi.

Na kole podbiegunowym w Laponii znajduje się Wioska Świętego Mikołaja. To właśnie tu trafiają listy wysyłane każdego roku przez dzieci. I o właśnie tu przez cały rok trwają przygotowania do tej jednej najważniejszej nocy. Zapasy pięknie zapakowanych prezentów muszą bowiem trafić do maluchów. W ułożeniu trasy pomagają mu różnice czasowe pomiędzy miastami na świecie. Przygotowania te można oglądać jak Mikołaj tworzy interaktywną trasę podróży. Co ciekawa św. Mikołaja można odwiedzać przez cały rok.

W natłoku przedświątecznych przygotowań św. Mikołaj znalazł czas, by odwiedzić również Polskę, a dokładniej Pruszków. Dzięki Starostwu Powiatowemu w Pruszkowie 700 dzieci z przedszkoli z całego powiatu wzięło dziś udział w spotkaniu ze św. Mikołajem.

Atrakcji nie brakowało. Halę Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie wypełniły setki uśmiechniętych dziecięcych twarzy. Oprócz wywiadu ze św. Mikołajem, dzieci zobaczyły na scenie artystów ze Szkoły Cyrkowej w Julinku, aktorów z Teatru Gargulec w przedstawieniu „Sikorka Agatka w oczekiwaniu na św. Mikołaja”. Św. Mikołaj otrzymał również prezent od dzieci, czyli album prezentujący dom i krainę, w której mieszka Mikołaj. Każde dziecko, które uczestniczyło w spotkaniu otrzymało od św. Mikołaja upominek.

To nie koniec wizyty św. Mikołaja. Jutro odwiedzi on Dom Dziecka prowadzony przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia w Walendowie, Specjalny Ośrodek Wychowawczy przy ul. Szkolnej 3 w Pruszkowie oraz Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Żbikowskiej 40.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.