Święto 11 listopada w Grodzisku Mazowieckim

Region

Prezentacja Pułku Ułanów Grochowskich na koniach, występ Orkiestry Dętej pod  batutą Wacława Karonia i spektakl „Polskie Drogi do Niepodległości” uświetniły obchody 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ułani przejechali z pod kościoła św. Anny na Plac Wolności w Grodzisku gdzie w asyście władz miasta i zaproszonych gości odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru Dowódcy Pułku. Sztandar jest repliką tego, który towarzyszył Ułanom od 1917 roku. Wcześniej odbyła się uroczysta msza święta w intencji tych, którzy oddali życie za wolność naszego kraju.

-Patriotyzm to przede wszystkim kultywowanie tradycji i pamięć o ważnych dla Polski wydarzeniach-mówił w trakcie uroczystości starosta Marek Wieżbicki. – Musimy pamiętać, że także dzięki kościołowi, gdzie przez stulecia głoszono patriotyzm i dawano wyraz odwagi i hartu ducha Polska jest dziś wolna i niepodległa – dodał burmistrz Grzegorz Benedykcińki.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem uroczystość przeniosła się do Centrum Kultury gdzie uczniowie z Gimnazjum nr.1 w Łąkach zaprezentowali spektakl słowno – muzyczny. W foyer kina można było posilić się gorącą, wojskową grochówką i napić się kawy i herbaty.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.