Świetlica Osiedlowa w Grodzisku otwarta!

Region

11 listopada o godzinie 16.00 odbyło się oficjalne otwarcie świetlicy osiedlowej przy ul. Westfala 3 w Grodzisku Mazowieckim.

– Data nie jest przypadkowa, chciałem aby Święto Niepodległości, które dziś obchodzimy, kojarzyło się także z radosnymi wydarzeniami. Otwarcie placówki kulturalnej, w której będzie miejsce zarówno dla młodzieży, emerytów i rencistów, jak i dla wszystkich mieszkających w mieście jest niewątpliwie radosnym momentem – powiedział burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński. – Teraz jest czas na kulturę, bo jakość życia mieszkańców zależy także od oferty kulturalnej gminy – dodał.

Świetlica składa się z czterech pomieszczeń.  W dwóch będą prowadzone zajęcia literackie, muzyczne i plastyczne. Jedna z sal zostanie wyposażona w stanowiska komputerowe, wysokiej klasy sprzęt nagłośnieniowy i projektory. Znajdzie się tu także miejsce na przedstawienia czy kameralne koncerty. W sali kominkowej będą mogły spotykać się koła zainteresowań, rozgrywane będą turnieje szachowe. Odbywać się będą także zajęcia jogi i specjalna oferta dla matek z małymi dziećmi. Największą salę zajmie biblioteka. Księgozbiór znajdujący się w tej chwili na terenie parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Orzeszkowej zostanie przeniesiony do nowej świetlicy.

Paweł Twardoch, dyrektor grodziskiego Centrum Kultury prezentując nową świetlicę podkreślił, że placówka pełną parą ruszy 6 grudnia. Wszyscy, którzy mają ciekawe pomysły na  prowadzenie zajęć w świetlicy mogą zgłaszać się do Centrum Kultury.

– Chcemy, aby to miejsce żyło. To ludzie tu mieszkający powinni być animatorami kultury – powiedziała Dorota Olejnik, dyrektor miejskiej biblioteki. – Chcemy stworzyć taki swoisty wolontariat, składający się z osób chętnych do pomagania innym w nauce. Biblioteka to nie tylko czytelnia czy wypożyczalnia, w swoich celach statutowych mamy również prowadzenie szeroko rozumianej działalności kulturalno–oświatowej. Chcemy to wykorzystać i proponować nie tylko książki, ale także zaskakujące, ciekawe i twórcze zajęcia – podkreślała Olejnik.

Podczas uroczystości otwarcia miało miejsce ciekawe wydarzenie dla gminy Grodzisk. Burmistrz Grzegorz Benedykciński  uhonorował czterdziestotysięcznego mieszkańca gminy. Jest nim Radosław Ogniewski, który otrzymał pamiątkowy dyplom i szwajcarski zegarek marki Tissot. Państwo Ogniewscy mieszkali wcześniej w Łowiczu i w Warszawie, a Grodzisk, jak sami przyznają, wybrali ze względu na świetną lokalizację. – Pracując w Warszawie i w Grójcu mamy z Grodziska dobry dojazd, no i nie musimy mieszkać w pełnej spalin Warszawie – podkreślał uhonorowany Grodziszczanin.

Świetlica kosztowała gminę Grodzisk milion siedemset tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą ze środków własnych gminy.

Otwarcie świetlicy uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Ryszarda Klechy.


fot. EA

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.