Świetlica w miejsce… świetlicy

Reguły

Mieszkańcy Reguł czekają na świetlicę, która pojawi się w miejsce... świetlicy. Nowy budynek ma powstać do końca roku.

Na zebraniach wiejskich mieszkańcy Reguł zwracali uwagę, że świetlica powinna być rozbudowana. Taki krok prędzej czy później musiał nastąpić. Dlaczego?  Na świetlicę został zaadaptowany budynek hydroforni, gdzie mówiąc krótko – warunki nie były najlepsze. – Brak węzła sanitarnego, miejsce nie w pełni doświetlone. Mieszkańcy zaadaptowali go na swoje potrzeby, jednak niebawem pojawi się lepszy budynek –  mówi Katarzyna Szediw z Urzędu Gminy Michałowice.

W końcu nadszedł czas na zmiany. Gmina Michałowice ogłosiła postępowanie przetargowe na budowę świetlicy wiejskiej w Regułach. Powstanie ona w miejsce hydroforni, która zostanie zburzona.

Nowy budynek będzie spełniał potrzeby kulturalno-społeczne mieszkańców. Warto dodać, że nie ucierpi przy tym drzewostan znajdujący się na terenie parku krajobrazowego, gdzie mieści się świetlica. Konstrukcja jednokondygnacyjnego budynku zostanie wykonana w systemie szkieletowym z cienkościennych, zimno giętych profili stalowych. Powierzchnia zabudowy ma wynieść blisko 170 m2. Głównym punktem będzie sala wielofunkcyjna, gdzie będą mogli spędzać czas mieszkańcy. W budynku nie zabraknie aneksu kuchennego, zaplecza oraz toalet. Warto dodać, że świetlica została zaprojektowana w standardzie energooszczędnym.  

Urząd w Michałowicach czeka na oferty do 11 sierpnia. Wykonawca na realizację zadania będzie miał czas do końca bieżącego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.