Świetlica w Granicy została otwarta

Granica

Jedna z najważniejszych inwestycji gminy Michałowice zakończona sukcesem. Nowoczesna świetlica przy ul. Czeremchy w Granicy została otwarta.

Mieszkańcy Granicy z bliska mogli obserwować jak powstaje nowoczesny obiekt. Świetlica ma być wizytówką ich miejscowości oraz ważnym miejscem życia społecznego i kulturalnego. W obiekcie przy ul. Czeremchy będzie można spotkać się, a także skorzystać z oferty zajęć dla dzieci i dorosłych.

Gmina Michałowice może pochwalić się nowoczesnym obiektem, którego uroczyste otwarcie nastąpiło 5 czerwca. Nie zabrakło podziękowań i wyróżnień. W uroczystości udział wziął wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka, wicestarosta pruszkowski Krzysztof Rymuza, samorządowcy i mieszkańcy.

Niezwykle istotną cechą budynku są parametry izolacyjne. Świetlica została wybudowana w nowoczesnej technologii, która gwarantuje minimalne zużycie energii. Ogromną zaletą obiektu jest wielofunkcyjna sala o powierzchni ponad 120 mkw. Budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Na terenie naszej gminy znajduje się kilka świetlic. Otworzyliśmy kolejną w Granicy, która jest bardzo nowoczesna. Budynek wyróżnia się niebanalną architekturą, jak dla tego rodzaju obiektów, i został wykonany w technologii pasywnej. Uzyskał certyfikat Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej – mówi Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice

Wydarzenie było doskonałą okazją do integracji i wspólnej radości.  Nie obyło się bez akcentu muzycznego. Chór odśpiewał hymn Granicy oraz zaprezentował powszechnie znane utwory. Na scenie pojawili się artyści wykonujący popularne piosenki muzyki pop. 

Wszyscy mogli uczcić otwarcie świetlicy kawałkiem tortu.  Zarówno starsi jak i młodsi mieli okazję miło spędzić czas na pobliskim placu zabaw. Na dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy. Dorośli mogli bawić się przy dobrej muzyce.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.