Świetlica w Domaniewie gotowa

Brwinów

Zakończyła się budowa świetlicy wiejskiej w Domaniewie. Obiekt czeka na jeszcze na ostatnie pozwolenia na użytkowanie.

Jeszcze dwa lata temu wiele osób niedowierzaniem pokręciłoby głową, na wieść, że w Domaniewie pojawi się tego typu nowoczesny budynek. Droga do realizacji tej inwestycji nie była łatwa. Konieczne było przejęcie gruntu od Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Duchnice, w kolejnym roku gmina Brwinów zleciła wykonanie projektu, a w jeszcze następnym ruszyła budowa. Dziś możemy podziwiać już efekty prac.

Budynek ma powierzchnię prawie 350 m. kw. Na parterze znalazły się sala główna, pracownia, biuro, kuchnia, łazienki. Poddasze zostanie wykorzystane na cele techniczne. Wokół świetlicy wygospodarowano miejsca parkingowe, pojawił się niewielki plac zabaw dla dzieci.  – W czwartek 29 listopada 2018 r. burmistrz Arkadiusz Kosiński wraz z pracownikami Urzędy Gminy Brwinów dokonał odbioru końcowego wybudowanej świetlicy wiejskiej w Domaniewie (wcześniej przeprowadzono odbiory straży pożarnej i Sanepidu). Świetlica zostanie otwarta po obowiązkowej kontroli Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i wydaniu decyzji pozwolenia na użytkowanie… – wstępnie, burmistrz zaplanował otwarcie świetlicy na piątek 28 grudnia 2018 r. – czytamy w komunikacie na facebookowej stronie Dobra Wspólnego.

Świetlica będzie służyła mieszkańcom. Do tej pory aby móc spotkać się w większym gronie musieli oni korzystać z gościnności m.in. pruszkowskiej oczyszczalni ścieków, która udostępniała swoją salę konferencyjną czy nawet parafii na Żbikowie.

Oficjalne otwarcie świetlicy wstępnie zaplanowano na 28 grudnia. Termin ten zależy od tego, jak szybko uda się uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.