Świetlica oddana w ręce mieszkańców

Michałowice

Wstęga przecięta, a więc świetlica w Suchym Lesie (gmina Michałowice) została otwarta. Mieszkańcy zyskali wyjątkowe miejsce.

W budynku świetlicy, której powierzchnia użytkowa wynosi ponad 90 mkw znalazły się sala wielofunkcyjna, kuchnia, zaplecze oraz łazienka. Na zewnątrz przygotowano plac zabaw oraz boisko do koszykówki, a także ławki i zieleń. Przy ul. ks. Michała Woźniaka powstał obiekt, który zaspokoi potrzeby mieszkańców Suchego Lasu i stanie się idealnym miejscem do organizacji wydarzeń.

W ubiegłym roku gmina Michałowice rozpoczęły przygotowania do budowy świetlicy, choć na początku pojawiły się problemy ze znalezieniem wykonawcy. Brakowało chętnych, dlatego urząd musiał ogłosić kolejny przetarg. Po kilku miesiącach wszyscy mogą podziwiać efekty inwestycji. W niedzielę (16 lipca) władze gminy oraz mieszkańcy uczestniczyli w otwarciu świetlicy. Gościem specjalnym był burmistrz gminy Vico nel Lazio – Claudio Guerriero. – Świetlica w Suchym Lesie jest kolejnym obiektem na terenie naszej gminy, w którym mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas i uczestniczyć z życiu gminy. Realizacja tego projektu to zasługa oddolnej inicjatywy mieszkańców, którzy dotychczas musieli korzystać z uprzejmości sąsiadujących sołectw lub prywatnych osób – wyjaśniają urzędnicy z Michałowic.

Wójt Krzysztof Grabka przeciął wstęgę i wszyscy mogli obejrzeć budynek, który został wykonany w standardzie energooszczędnym. Następnie na mieszkańców czekało wiele atrakcji m.in. muzyka, taniec, fotobudka, dmuchaniec i gry dla dzieci.

Gmina Michałowice inwestuje w kolejne obiekty, które służą mieszkańcom. Niedawno oddano do użytku boisko w Granicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.