Świąteczne kontrole na drogach

Region

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i rodzinnych spotkań, ale również licznych zagrożeń. Nad bezpieczeństwem na drogach będą czuwać zwiększona liczba funkcjonariuszy. 23 grudnia rozpocznie się akcja „Bezpieczny świąteczny weekend”.

Pośpiech i nadmierna prędkości jest przyczyną wielu tragedii. Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu, a przede wszystkim nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. – Kierowcy powinni dostosować prędkość do panujących warunków na drodze. Należy pamiętać, że aura jest zmienna. Jesteśmy w okresie zimowym, więc zalecana jest zwiększona czujność – mówi nam asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Grodzisku Mazowieckim.

Wiele osób wybiera się w dłuższą podróż. – Kierowcy powinni być wypoczęci. Przed rozpoczęciem podróży warto sprawdzić stan techniczny pojazdy. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu. W pobliżu przejść dla pieszych należy zwolnić. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania do innych użytkowników drogi – przedstawia asp. szt. Zych.

Policja uczula pieszych, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo. – Powinni pamiętać o zakładaniu elementów odblaskowych. Po zmroku stanowią one ważny element bezpieczeństwa. Dzięki odblaskom kierowca jest w stanie dostrzec pieszego z dalszego odległości – zapewnia st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Wiele osób wyjedzie na święta do rodziny. Warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania. Należy włączyć alarm, pomocny może okazać się monitoring, a także czujny sąsiad, który zerknie na nasz dom.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.