Świąteczne kontrole drogowe

Region

Od 19 do 22 kwietnia policjanci będą dbać o bezpieczeństwo na trasach wyjazdowych z miast. Na drogach będzie więcej radiowozów, co oznacza więcej kontroli.

W czasie świąt i długich weekendów wielu z nas wybiera się w podróż i spotyka z rodzinami. Wzmożony ruch na drogach, to również więcej drogowych zdarzeń. By tych było jak najmniej policjanci zapowiadają kontrole drogowe.

Funkcjonariusze policji będą sprawdzać nie tyko stan techniczny auta oraz trzeźwość kierowcy. Wyjątkowo rygorystycznie będą podchodzić do tych kierujących, którzy nie będą przestrzegać ograniczeń prędkości. – Apelujemy do kierujących pojazdami o rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie – podkreślają policjanci.

Dodatkowo policjanci będą pouczać kierowców, by w trakcie jazdy obserwowali drogę i zachowywali szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych.

W przypadku pieszych funkcjonariusze będą przypominali o zagrożeniach związanych m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię czy przebieganiem przez jezdnię.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Świąteczne kontrole drogowe”

 1. nie milicjant pisze:

  Stan techniczny auta zgodnie z obowiązującym prawem, poświadcza uprawniony diagnosta.
  Jak prowadzili akcje protestacyjną to tylko pouczali, świadomie chroniąc drogowych przestępców.
  Teraz jak już nami sobie „buzie wytarli” to dalej widać kim dla nich jesteśmy.
  No cóż szacunek za szacunek !!!

 2. Grabarz pisze:

  Drogie słoje, uwielbiam dźwięk tłuczonego szkła o asfalt. Mam nadzieję, że wróci was najwyżej połowa.

 3. rofl pisze:

  mogą se kontrolować mojego v6 550 koni nie dogoni jakaś służbowa kia dla biedaków

 4. Kontrolujo pisze:

  Jestem pod wrażeniem tej pani. Co roku kontroluje w tym samym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły