Świąteczne kiermasze w naszym regionie

Region

Szukasz niebanalnego prezentu? A może chcesz świąteczny stół przystroić w wykonane ręcznie ozdoby? Tylko gdzie to wszystko znaleźć? Na świątecznych kiermaszach w naszym regionie.

W najbliższy weekend kiermasze odbędą się w Pruszkowie i Komorowie. Warto jednak dodać, że ten pruszkowski nie do końca jest świąteczny. Jest to impreza charytatywna, w trakcie której zbierane będą dary dla pogorzelców z kamienicy przy ul. Narodowej w Pruszkowie. W budynku pożar wybuchł pod koniec października. Z pomocną ręką dla poszkodowanych wyszli nie tylko urzędnicy i instytucje, ale również sami mieszkańcy. Impreza odbędzie się 3 grudnia w godzinach 11-15 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych.

Natomiast kiermasz w Komorowie to typowy kiermasz rękodzieła. Wiec jeśli szukacie nietuzinkowych stroików, kartek świątecznych, ręcznie robionych pierników, wyrobów z wełny, jedwabiu lub filcu, biżuterii lub niepowtarzalnych artykułów dekoracyjnych to koniecznie w niedzielę w godz. 10-17 odwiedźcie Szkołę Podstawową w Komorowie. W trakcie imprezy zaplanowano również warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych.

Jeśli nie macie czasu w najbliższy weekend to nic straconego. Tydzień później (9 grudnia) odbędą się kolejne świąteczne kiermasze. W Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie w trakcie kiermaszu (godz. 11-14) będzie prowadzona wyprzedaż garażowa, pojawi się fotobudka, jak również zabawy oraz konkursy. Zaplanowano poczęstunek i wizytę niecodziennego gościa bowiem brwinowski kiermasz odwiedzi św. Mikołaj.

Tego samego dnia (9 grudnia) warto wybrać się na kiermasz do Grodziska Mazowieckiego. – Moc kolorów, wzorów i pomysłów na prezenty świąteczne… przyznajcie się, że już o nich myślicie. Bombki na 101 sposobów, kolorowe koniki, dziergane skarpety, osiołek i wołek z dwudziestoma minami, kubeczki, torebki, pudełeczka, stroiki to wszystko znajdziecie na naszym kiermaszu – zachęcają organizatorzy. Kiermasz w Grodzisku odbędzie się w Poczekalni PKP – Przestrzeń Kulturze Przyjazna w godz. 11-17.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.