Świat w 3D

Region

Miesięcznik National Geographic Polska i Apsys Polska zapraszają na wyjątkową wystawę Świat w 3D. Wystawa prezentuje około 30 trójwymiarowych fotografii z najdalszych zakątków świata.

To największa jak dotąd wystawa trójwymiarowa w Polsce. Będzie ją można obejrzeć bezpłatnie aż w dziewięciu miastach, a otwarcie dla publiczności nastąpi 14 maja, w Centrum Handlowym Janki.

Wystawa Świat w 3D to pierwsza trójwymiarowa wystawa przygotowana przez redakcję National Geographic Polska i jednocześnie największe tego typu wydarzenie w Polsce. Wystawa składa się z 30 fotografii, które powstawały w ciągu dwóch ostatnich lat i zostały wybrane z blisko 20 tysięcy klatek. Zdjęcia przedstawiają życie człowieka oraz jego otoczenie na czterech kontynentach: Afryce, Azji, Europie i Ameryce Środkowej. Zdjęcia na wystawie Świat w 3D będą prezentowane w postaci plansz anaglifowych o wymiarach 130 cm na 100 cm. Do wykonania zdjęć użyte zostały dwa aparaty EOS 5D Mark II firmy Canon, zaś druk wykonany został na drukarce Epson Stylus Pro 9900.

Do obejrzenia wystawy Świat w 3D zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dla każdej z tych grup wiekowych trójwymiarowe obrazy będą stanowiły atrakcję samą w sobie.

Dzieci zainteresują się nimi chociażby z uwagi na konieczność używania specjalnych okularów 3D. Ponadto wystawie towarzyszyć będą zajęcia organizowane w specjalnej „Strefie Dziecka” przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program został przygotowany tak, aby rozbudzić w najmłodszych ciekawość świata.

Istnienie możliwość rezerwacji terminu zajęć dla grup zorganizowanych pod numerem telefonu: 665 598 699 lub drogą mailową: edukacja@qraproduction.pl

Wystawę będzie można oglądać codziennie w godz. 10.00 – 19.00.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie: http://www.wystawa3d.national-geographic.pl/

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.