Sukcesywnie sprzątają park

Pruszków

Zniszczone drzewa w pruszkowskim Parku Potulickich to efekt niedawnych wichur. Mieszkańcy zwracają uwagę, że teren nie został jeszcze uprzątnięty i nadal można natknąć się na konary oraz gałęzie. Kiedy to nastąpi?

Park Potulickich dotkliwie odczuł serię wichur i burz, z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich tygodniach. – Od czasu burz w Parku Potulickich zalega wiele powalonych drzew i niebezpiecznych sporych rozmiarów konarów zwisających tuż przy alejkach, została zniszczona także rozdzielenia elektryczna dla fontanny na stawie – napisał do nas jeden z naszych czytelników.

Miasto zapewnia, że w Parku Potulickich jest bezpiecznie. Przeprowadzono prace polegające na pocięciu połamanych drzew. Niebawem pozostałości zostaną w pełni usunięte. – W związku z ostatnimi anomaliami pogodowymi na terenie miasta uległa uszkodzeniu znaczna ilość drzew, również na terenie Parku Potulickich. Zagrożenia z powalonych lub zawieszonych drzew zostały usunięte,  pozostały częściowo pocięte leżące pnie po wywrotach bądź, jak w przypadku rozłamanej wierzby w rejonie przedszkola i oczek wodnych leżącej w tymże zbiorniku. Z uwagi na podmokły teren parku i padające deszcze uprzątnięcie wywrotów jest dokonywane sukcesywnie tak aby uniknąć powstawania dalszych szkód – wyjaśnia Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

Z kolei skrzynka rozdzielcza nie została uszkodzona w wyniku wichury. – Był to akt wandalizmu, nie pierwszy zresztą raz. Urządzenie jest zabezpieczone a fontanna działa – podaje Jakubczak-Garczyńska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.