Sukcesywnie poprawiają stan dróg

Brwinów

Na terenie gminy Brwinów postanowiono zadbać o stan techniczny wielu dróg. Podczas gdy rozstrzygnięto przetarg na utwardzenie 18 ulic, ogłoszono kolejny dotyczący 22 szlaków komunikacyjnych.

Trudno nie zauważyć, że w gminie Brwinów trwają roboty drogowe. Obecnie prace prowadzone są m.in. na ulicach: Żurawiej, Borkowej, Różanej i Konopnickiej. Ale to nie koniec, na swoją kolej czekają następne drogi. Zostanie poprawiona nawierzchnia na ponad 41 tys. mkw. szlaków w technologii utwardzenia destruktem bitumicznym z dwukrotnym utrwaleniem emulsją asfaltową.

Stan techniczny poprawi się łącznie na 40 ulicach. – W tej chwili panują najlepsze warunki aby prowadzić takie roboty. Rozstrzygnęliśmy przetarg na remont 18 ulic, prace obecnie trwają. Kilka dni temu ogłosiliśmy kolejne postępowanie na utwardzenie następnych 22 ulic. Mam nadzieję, że rozstrzygniemy je jeszcze w czerwcu, co pozwoliłoby na wykonanie prac jeszcze w okresie wakacyjnym – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Jednak wśród wielu mieszkańców może pojawić się obawa o technologię w jakiej zostaną wykonane drogi. Czy utwardzanie destruktem to opłacalna i dobra inwestycja? – Prace związane z utwardzeniem polegają na tym, że korytuje się na 20 cm cała jezdnię. Następnie układa kruszywo, na wierzch destrukt bitumiczny i potem dwukrotnie skrapla się to wszystko emulsją asfaltową. Jeżeli wykonane zostanie to w dobrych warunkach pogodowych, czyli takich jakie obecnie mamy to wyboje na pewno nie pojawią się wcześniej niż za 8-10 lat. Warto podkreslić, że taka technologia jest znacznie tańsza niż kompleksowa przebudowa drogi – podkreśla Kosiński.

Poniżej zamieszczamy spis 40 ulic, które zostaną odnowione destruktem:

Brwinów: Augustowska, Biskupicka-boczna, Błońska, Brzozowa, Cicha, Gliniana, Głowackiego, Jagiellońska, Jaśminowa, Kryniczanka, Kwiatowa, Łomżyńska, Modrzewiowa, Niecała, Parzniewska, Płocka, Pruszkowska-boczna, Pszczelińska-boczna, Słowackiego-boczna, Stalowa, Świerkowa, Wiosenna, Wygonowa.

Czubin: odc. wzdłuż dz. ew. nr 1-10

Kanie: Miła, Moniuszki, Topolowa, Źródlana.

Milęcin: tzw. droga na Czubinek.

Otrębusy: Łosia, Mickiewicza, Sosnowa, Stokrotki, Wiejska-boczna.

Owczarnia: Nowowiejska, Radomińska.

Parzniew: Strusia.

Żółwin: Leśna, Zarybie, Boczna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.