Sukces młodych łyżwiarzy

Milanówek

Sezon łyżwiarski 2015/2016 dla milanowskich zawodników zakończył się bardzo dobrze. Młodzi łyżwiarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „3” oraz uczniowie Zespołu Szkół Gminnych nr 3 w Milanówku wygrali generalną klasyfikację Ogólnopolskich Zawodów Dzieci OTTO Ice Challenge.

Na klasyfikację generalną składa się pięć edycji zawodów OZD OTTO Ice Challenge rozegranych na pięciu torach lodowych w Polsce – Warszawie, Lublinie, Tomaszowie Mazowieckim, Zakopanym i Sanoku). Podczas finału wyłaniani są zawodnicy, którzy pojadą do Holandii na Mistrzostwa Europy Dzieci w kategorii 11-16 lat Viking Race. W tym roku Polskę reprezentowało 16 panczenistów, w tym troje z Milanówka.

W holenderskim Heerenveen najbliżej zdobycia medalu był Michał Kopacz, któremu zabrakło zaledwie sześć setnych sekundy. W efekcie zajął  dwa razy czwarte miejsce i dwa razy piąte w kategorii 11 lat. Igor Masalski uplasował się na szóstym miejscu w wieloboju w kat. 12 lat. Natomiast Joanna Hajduk w kat. 16 lat znalazła się na 12 pozycji.

A jak wyglądały Mistrzostwa Polski? W Sanoku Hajduk zdobyła jeden srebrny i pięć brązowych medali. W wieloboju zajęła trzecie miejsce. Klaudia Szymańska zakończyła bój na piątej lokacie. Dziewczęta uzyskały srebro w biegu drużynowym. W Tomaszowie Mazowieckim trzy zawodniczki z Milanówka zaskoczyły swoje starsze konkurentki. Joanna Hajduk, Klaudia Szymańska i Urszula Chryciuk zakończyły bieg drużynowy na czwartym miejscu. Warszawa przyniosła Maciejowi Wolniewiczowi czwarte miejsce, zaś Alicji Faderewskiej 11.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.