Sukces grodziskich uczennic

Grodzisk Maz.

Zakończyły się eliminacje w ramach 8. Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej dla szkół ponadgimnazjalnych. Do drugiego etapu zakwalifikowało się pięć uczennic z Grodziska Mazowieckiego.

Eliminacje odbyły się w październiku. Wzięło w nich udział 7127 uczniów z całej Polski. Do drugiego etapu mogło przejść tylko 588 osób. W gronie szczęśliwców znalazły się uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2: Kinga Ciecierska, Paulina Karolak, Dominika Pakuła, Aleksandra Siurdyna i Karolina Wiśniewska. Naszych olimpijczyków czeka niesamowite wyzwanie.

Kolejny etap odbędzie się już w grudniu, więc nie ma wiele czasu na przygotowania. Stawką będzie szansa na miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Co to oznacza dla uczniów? Ci, którzy znajdą się w tym etapie będą zwolnieni z pisemnej części egzaminu zawodowego. Zatem jest o co walczyć. Ponadto młodzi finaliści będą „łakomym kąskiem” dla potencjalnych pracodawców.

Wielki finał będzie miał miejsce w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. Ogłoszenie wyników nastąpi 4 marca przyszłego roku, zaś wręczenie nagród 15 kwietnia.

Patronat honorowy nad olimpiadą objął Minister Edukacji Narodowej. Jej celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów. To jedyny taki turniej tematyczny z dziedziny logistyki, który zwalnia finalistów z pisemnego egzaminu zawodowego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.