Subwencja na przedszkola

Region

Resort edukacji narodowej chce, by po 2012 r. rozpoczęło się finansowanie edukacji przedszkolnej z subwencji oświatowej.

Przygotowanych zostało kilka wariantów kosztów i sposobów wprowadzenia subwencjonowania edukacji przedszkolnej. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło je premierowi do dalszych analiz.

– Chcemy, by subwencjonowanie wychowania przedszkolnego rozpoczęło się po 2012 roku, kiedy wszystkie sześciolatki pójdą już obowiązkowo do szkoły – zapowiedziała minister edukacji, Katarzyna Hall.

Resort zastanawia się jeszcze, który rok wybrać na początek operacji zmian w finansowaniu przedszkoli – pod uwagę brany jest 2013 lub 2014 rok. Rozważane jest objęcie subwencją najpierw edukacji przedszkolnej pięciolatków, potem czterolatków.

Proces wdrażania subwencji na przedszkola według wstępnych planów miałby zakończyć się do 2015 lub 2016 roku. Minister Katarzyna Hall zastrzegła jednak, że wszystko zależy od stanu finansów państwa w przyszłości.

Kwota subwencji na jednego przedszkolaka na pewno byłaby niższa od tej przekazywanej samorządom na jednego ucznia. Jak wyjaśniała minister, koszt wychowania przedszkolnego jest mniejszy, bo pobierane są opłaty od rodziców za część opiekuńczą.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.