Stworzą nową strefę rekreacji

Uncategorized

Zgodnie z zapowiedziami na terenie gminy Michałowice powstanie nowa strefa rekreacji. Władze gminy chcą zagospodarować teren przy Smugu Nowej Wsi.

O planach włodarzy z Michałowic informowaliśmy już w listopadzie ubiegłego roku. Rejon niewielkiego zbiornika wodnego, który znajduje się w pobliżu ulic Spacerowej i Heleny w Nowej Wsi ma zamienić się w strefę rekreacji z prawdziwego zdarzenia. Dziś znajduje się tu tylko namiastka terenu rekreacyjnego – jest tu tylko plac zabaw i siłownia plenerowa.

Urząd Gminy Michałowice szuka firmy, która zajmie się modernizacja tego terenu. Wszystkie prace mają zostać wykonane do 1 października. To jednak oznacza, że w wakacje mieszkańcy nie będą mogli korzystać z uroków zbiornika wodnego i jego otoczenia. 

Jak okolice Smugu będą wyglądać po remoncie? Część przy ul. Heleny ma służyć codziennej rekreacji. W tej części pojawi się polana piknikowa, plac „szachownica”, który na co dzień ma służyć do zabawy, a w trakcie imprez będzie wykorzystywany do montażu estrady tanecznej. Pojawi się tu również miejsce na ognisko, altana i pomost z altaną widokową. W pozostałych częściach tego terenu zarezerwowano miejsce na kolejne pomosty i altany. Zaprojektowano również dwa boiska sportowe do siatkówki i street balla. Całość dopełnią szlaki spacerowe i elementy małej architektury.

Warto podkreślić, że Smug nie straci swojego charakteru. – Północna i południowa część obszaru będzie dostosowana do uprawiania sportu wędkarskiego. W tych częściach powstaną jedynie trakty spacerowe, maksymalnie odsunięte od brzegu oraz z jednej strony trawiasta plaża – podkreślają urzędnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.