Studzienna w końcu wypięknieje

Pruszków

Stare budynki komunalne przy ul. Studziennej w Pruszkowie niebawem zostaną zrównane z ziemią. W ich miejscu pojawią się nowe bloki, w których znajdzie się łącznie 105 lokali.

W ostatnich lata rejon ulicy Studziennej znacznie się zmienił. Pojawiły się tam nowe budynki, wyremontowano drogi. Krajobraz szepcą jednak trzy zniszczone budynki komunalne z numerami 8, 10 i 12. Bloki przez lata nie były remontowane i nie wyglądają zachęcająco. Ale ich dni są już policzone.

W tym roku rozpoczęło się przenoszenie lokatorów do nowych mieszkań. Część osób otrzymała nowe lokum w budynkach, które powstały również przy ul. Studziennej. Pozostali wybrali lokale w innych częściach miasta. Na nowe mieszkania czeka już tylko garstka osób. Od dawna wiadomo, że zniszczone bloki zostaną rozebrane. Pojawia się jednak pytanie kiedy. – W miejscu starych budynków pojawią się nowe bloki. Ogłosiliśmy już przetarg i szukamy firmy, która zajmie się ich budową. Wykonawca będzie odpowiedzialny również za roboty rozbiórkowe – mówi nam Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska” w Pruszkowie.

O jaki przetarg chodzi? Na Studziennej ma powstać pięć budynków, w których łącznie znajdzie się 105 mieszkań. – Firma, która wygra w przetargu będzie miała 19 miesięcy na wybudowanie tych obiektów. To bardzo duże zadanie. Szacujemy że pochłonie około 16-17 mln zł – podkreśla prezes TBS-u. – Liczymy na to, że przetarg uda nam się rozstrzygnąć jeszcze w tym roku. Roboty rozbiórkowe mogłyby ruszyć na początku 2017 r. – dodaje.

Obecnie lokatorzy przeniesieni ze wspomnianych budynków jeszcze zabierają swoje rzeczy z mieszkań oraz budynków gospodarczych. – Nie wyznaczaliśmy mieszkańcom żadnych terminów. Urządzenie się w nowych lokalach wymaga czasu. Nie chcemy nikogo pospieszać – podkreśla Piotrzkowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.