Studencie, pamiętaj o legitymacji

Kolej

Zasady są bezlitosne. Nawet jeśli spełniasz wszystkie wymogi, ale zabraknie stempla przedłużającego ważność legitymacji, przy kontroli w pociągu należy się mandat. Kolejarze przypominają o tym obowiązku.

Legitymacje „przeterminują się” 1 listopada. – Osoby, którym ważność legitymacji upływa 31 października 2016 r. zobowiązane są do przedłużenia ważności dokumentu odpowiednio wcześniej, aby zachować ciągłość swoich uprawnień do ulgowych przejazdów i uniknąć niepotrzebnych niedogodności w trakcie kontroli biletowej – informuje Jolanta Maliszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich.

Zapominalstwo może drogo kosztować. – W przypadku ujawnienia podczas kontroli biletów podróżnego z niesprolongowanym dokumentem poświadczającym uprawnienie do przejazdu ulgowego (brak pieczęci/stempla uczelni nadającej ważność dokumentom), osoba taka traktowana jest jako podróżny bez ważnego dokumentu przejazdu i wówczas pobierana jest należność za przejazd (opłata taryfowa) i opłata dodatkowa wynikająca z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 20 stycznia 2005 r. w sprawie sposobu ustalania wysokości opłat dodatkowych z tytułu przewozu osób, zabranych ze sobą do przewozu rzeczy i zwierząt oraz wysokości opłaty manipulacyjnej – wyjaśniają kolejarze.

Przypominają jednocześnie, że zaświadczenie o przyjęciu na studia wydane przez uczelnię nie uprawnia do korzystania z ulgowych przejazdów pociągami KM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.