Strzelali do konwojentów i ukradli 4 mln zł. Teraz usłyszeli wyrok

Region

Jest wyrok w sprawie napadu, do którego doszło kilka lat temu w Wólce Kosowskiej. Bandyci postrzelili wtedy dwójkę konwojentów i ukradli 4 mln zł.

Przypomnijmy. Do napadu doszło 14 marca 2013 r. w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Podczas napadu napastnicy otworzyli ogień. Rany odniosło dwoje konwojentów: kobieta została raniona w plecy, a jej kolega w udo i bark. Bandyci ukradli wtedy 4 mln zł. Firma ochroniarska wyznaczyła wtedy nawet 50 tys. zł nagrody dla osób, które mogły przyczynić się do zatrzymania sprawców.

Ci w końcu trafili w ręce policji Marcin S został zatrzymany wiosną 2013 r. Po kilku miesiącach w  wpadł kolejny bandyta – Artur K. Śledczy ustalili, że do konwojentów strzelał właśnie Marcin S., oprócz niego strzelał również „chłopak z Targówka” (nie udało się poznać jego tożsamości). Artur K. miał tylko pomagać w napadzie, podobnie jak jeszcze dwie inne osoby.

Sędzia Anna Wierciszwska-Chojnowska w uzasadnieniu wyroku podkreślała, że przebieg napadu był bulwersujący. Napastnicy zaatakowali konwojentów w miejscu publicznym, bez ostrzeżenia, a strzały, które oddali padły z niewielkiej odległości.

Sąd skazał podejrzanych. Marcin S. za próbę zabójstwa i napad rabunkowy został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Artur K. w więzieniu spędzi osiem lat. Prokurat wnioskował o wyższe kary – odpowiednio 25 i 15 lata. Obaj mężczyźni muszą zapłacić karę grzywny. Obrońcy oskarżonych domagali się uniewinnienia. Wyrok nie jest prawomocny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.