Strzelał w okna szkoły, został aresztowany

Pruszków

Młody mężczyzna, który strzelał z wiatrówki w okna szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. T. Zana w Pruszkowie został zatrzymany. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w środę przed południem. Nieznana osoba strzelała w okna liceum przy ul. Daszyńskiego, a w tym czasie trwały lekcje. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

– Mundurowi po przybyciu na miejsce niezwłocznie ustalili świadków, a następnie lokal, z okien którego  padły strzały. Policjanci udali się do tego mieszkania. Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania zastali śpiącego mężczyznę – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Chwilę później przebadano mężczyznę alkomatem. Wynik? To ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Podczas przeszukania lokalu policjanci znaleźli pod wanną broń pneumatyczną, kilkanaście zapasowych nabojów gazowych i śrut.

– Wszystkie rzeczy zostały zabezpieczone, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. 34-latek po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty: narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo oraz uszkodzenia mienia. Przyznał się do zarzucanych mu czynów – zaznacza podkom. Karolina Kańka. – Swoje zachowanie tłumaczył dużą ilością spożytego alkoholu – dodaje.

Na tę chwilę Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres dwóch miesięcy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.