Struzik Marszałkiem Województwa

Region

Adam Struzik po raz trzeci został Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Taką decyzje podjęli nowi radni sejmiku.

Na pierwszym posiedzeniu sejmiku IV kadencji zjawiło się 48 z 51 radnych. Trzech z nich nie dojechało. W trakcie tego posiedzenia rajcy wybrali Marszałka Województwa, wicemarszałków, przewodniczącego sejmiku, jego zarząd i prezydium.

I tak przez kolejne cztery lata na fotelu Marszałka Województwa zasiadał będzie, już po raz trzeci, Adam Struzik(PSL). W tajnym głosowaniu poparło go 35 osób. Natomiast stanowiskach wicemarszałków podjęli Marcin Kierwiński (pełniący tę funkcje w poprzedniej kadencji) oraz Krzysztof Strzałkowski (dotychczas dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy). Obaj z PO. Tym samym w trakcie kolejnych czterech lat Mazowszem rządzić będzie koalicja PO-PSL.

Na stanowisko przewodniczącego sejmiku wybrano Ludwika Rakowskiego (PO), który w poprzedniej kadencji pełnił funkcję wicemarszałka. W prezydium sejmiku znalazł się Tomasz Kucharski z PO, Bożena Pacholczak z PSL oraz Katarzyna Piekarska z SLD. Wśród niech nie znalazł się Zbigniew Kuźmik z PiS.

Natomiast w zarządzie zasiądą Leszek Ruszczyk z PO i Ewa Orzełowska z PSL.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.