Struzik kandydatem na prezydenta Płocka

Region

Adam Struzik obecnie pełni funkcję Marszałka Województwa. W nadchodzących wyborach samorządowych będzie jednak kandydował na stanowisko prezydenta Płocka.

Podczas sobotniej konwencji wyborczej ludowców Struzik otrzymał stosowną nominację. Nadchodzące wybory samorządowe będą zatem trzecią próbą objęcia fotela prezydenta Płocka, jaką podejmie obecny marszałek. Osiem lat temu zajął w Płocku trzecie miejsce, podobnie było cztery lata temu, kiedy otarł się o druga turę. Uległ wtedy minimalnie konkurentowi z Platformy Obywatelskiej.

Jego kampania wyborcza przyniosła jednak inny rezultat. W tym samym czasie Struzik walczył o mandat radnego sejmiku wojewódzkiego, a to otworzyło mu drogę na stanowisko Marszałka Województwa. W trakcie czteroletniej kadencji Struzik bardzo przychylnym okiem patrzył na inwestycje na północy naszego regionu. W samym tylko Płocku powstało m.in. nowe skrzydło szpitala, nowy Teatr Dramatyczny, wielocalowe kino, muzeum z najciekawszymi w kraju zbiorami secesji, czy droga do Płońska. Warto zaznaczyć, że również w Płocku powstaje trzecie w Polsce muzeum Żydów.

Kampania wyborcza Struzika i jego kandydatura na prezydenta Płocka jest postrzegana, jako taktyczny element w wyborach do sejmiku i zablokowanie konkurencji w partii. Cztery lata temu dzięki takiemu rozwiązaniu Struzik uzyskał 7 tysięcy głosów na prezydenta Płocka i ponad 9 tysięcy na radnego. To stanowiło jedną ósmą wszystkich uzyskanych przez niego głosów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.